30.12.2016, Richard Wagner

Slavia šla v Ústí do rychlého vedení, nakonec se radoval Slovan

ÚSTÍ NAD LABEM - Slavia šla do zápasu na ledě Ústí namlsaná z výhry nad Frýdkem - Místkem. Po deseti vteřinách hry a prvním gólu sešívaných to vypadalo na podobnou jízdu, jenže ve zbytku zápasu se prosazovali jen Ústečtí, a tak odjíždí Slavia ze severu Čech bez bodu.

37.kolo, pátek 30.12.2016, HC Slovan Ústí nad Labem - HC Slavia Praha
HC Slovan Ústí nad Labem
Ústí nad Labem
3:1(1:1, 2:0, 0:0)
HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 18. Melka (Roubík), 25. Přindiš (Z. Doležal), 35. Vrdlovec (Kasík, Z. Doležal) – 1. Šafránek (Endál, Jankovský). Rozhodčí: Přikryl – Lučan, Kis. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 1536. Střely na branku: 37:26. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Husák, M. Vágner, Kasík, Vl. Brož, Macek, Přindiš, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Poulíček – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Dalecký, Gengel, Moučka – Markulinec, Komárek, Navarra.

HC Slavia Praha: Polívka – J. Novák, Bača, J. Holý, Andrlík, A. Růžička, Knot – Endál, Šafránek, Jankovský – Krliš, Kubica, Schleiss – Rys, J. Müller, Tejral – Kružík, Šteiner, Šmerha.

Slavia začala zápas na jedničku. Už po deseti vteřinách hry překonal zaskočeného Soukupa David Šafránek, který stál mezi kruhy, kam dostal parádní pas zpoza branky od Endála. Pražský tým měl v úvodu více ze hry a ústecký gólman musel být na pozoru. Postupně se osmělili i severočeští honci puku a otáčet se musel i Polívka. Ten necelé tři minuty před první sirénou také inkasoval. Antonín Melka sice po první střele slávistickému gólmanovi spílal nejhoršími jmény, následně však svou dorážkou z prostoru mezi kruhy srovnal.

Sešívaní v úvodu druhé části nevyužili přesilovku, se kterou měli problémy i v úvodní části. Krátce po jejím skončení se radovali domácí hokejisté. Petr Přindiš vystřelil z vrcholu kruhů skrze hlouček těl a Polívka na jeho skryté zakončení nestačil. Slávistický brankář poté předvedl několik vynikajících zákroků, kterými držel těsný stav. Soukup v brance Slovanu pak musel likvidovat spíše střely z větší vzdálenosti, jelikož Slovan dobře bránil.

Trpělivá obrana domácím nakonec přinesla ovoce. Pět minut zbývalo do konce druhého dějství, když se prosadil bývalý forvard týmu s hvězdou ve znaku. Daniel Vrdlovec stál na konci parádní kombinace, kdy se na levém křídle po narážce na jeden dotek uvolnil Kasík, jenž pak naservíroval kotouč před prázdnou branku. Ve zbytku periody Polívka zavřel svoji klec a nedovolil hráčům ze severních partií naší země další gól.

Třetí třetina byla na obě strany bojovná. Domácí mužstvo hrálo to, co potřebovalo. Vycházelo ze zabezpečené obrany a Slavii do šancí příliš nepouštělo. I přesto se našly momenty na obou stranách, které zaváněly gólem, ale oba maskovaní muži drželi své týmy nad vodou. Dvě minuty před koncem se Milan Razým odhodlal ke hře bez brankáře. Sešívaní měli několika šancí, ale maskovaného muže Slovanu ne a ne překonat. Zápas tedy skončil díky dobré defenzivní činnosti domácích ze třetí části výhrou Ústí nad Labem.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Dnes jsme čekali těžké utkání, chtěli jsme se rozloučit ze starým rokem výhrou a to se nám podařilo. Jsme maximálně spokojení, i když utkání pro nás nezačalo vůbec dobře. Inkasovali jsme gól již v desáté vteřině, poté jsme sice vyrovnali na 1:1, ale první třetina se nám nepovedla. Myslím si, že po druhé třetině jsme byli lepší, Slavia byla těžký soupeř, ale my jsme se s tím vypořádali dobře. Jsme šestí a chtěli bychom se tam udržet i po novém roce."

Milan Razým (HC Slavia Praha): „Povedl se nám vstup do utkání, ale to bylo bohužel to poslední, co jsme v zápase udělali. Nicméně musím říct, že kluci dnes oproti ostatním venkovním zápasům hráli dobrý hokej. Podali jsme bojovný výkon, ale domácí nám dali lekci z produktivity. Ve druhé třetině jsme měli herní převahu, ale udělali jsme dvě hrubé chyby v obranném pásmu, domácí toho dokázali využít a odskočit od dvě branky. Ve třetí třetině si už Ústí skóre zkušeně pohlídalo, takže zaslouženě vyhrálo. Znovu ale říkám, že i když jsme dnes nezískali tři body, tak jsme prohráli se ctí."