28.10.2017, Tomáš Pauček

Slávisté jedou, z Frýdku-Místku vezou další tři body!

Sešívaní válí! Po vysokém vítězství nad poslední Kadaní vyrazili na horkou půdu Frýdku-Místku, kde rychle vedli zásluhou Krejčíka, domácí ale krátce po polovině zápasu dokázali srovnat, na což ještě před koncem druhé dvacetiminutovky dokázal odpovědět svým sedmým gólem v sezoně Drtina. Domácí v závěru tlačili, ale i díky výbornému výkonu Dominika Frodla putují tři body do Prahy!

18.kolo, sobota 28.10.2017, HC Frýdek-Místek - HC Slavia Praha
HC Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
1:2(0:1, 1:1, 0:0)
HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 31. Klimša (L. Kovář, Bartko) – 3. L. Krejčík (Kopta, J. Novák), 36. J. Drtina (J. Novák, Nedvídek). Rozhodčí: Vojtěch Fiala, Jakub Koziol – Radim Adamec, Marian Poruba. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1792. Střely na branku: 27:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček (Hlaváč) – Haman, L. Kovář, Zahradníček, Bartko, D. Stránský, Ovčačík (A), Piegl – Kvasnica, Pechanec, Bajtek – Raška, Mikulík (C), Christov (A) – Klimša, Przybyla, J. Kalus – Kaukič, Kafka

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – J. Novák (C), J. Drtina (A), Kasík, Barák, A. Růžička, Kolařík, Ryzák – L. Krejčík, Nedvídek, Kopta – Kubica, Šafránek, Jankovský – M. Kadlec, Šagát, M. Ondráček – Šteiner, Vracovský

Slávisté vstoupili do zápasu výborně, už po necelých třech minutách našel Kopta na hranici brankoviště nehlídaného Lukáše Krejčíka, který prostřelil Danečka! Necelých 1800 fanoušků sledovalo atraktivní hokej nahoru-dolů, frýdecký Kaukič trefil jen tyč, na druhé straně ho o pár minut později napodobil Kasík. Po bláznivé desetiminutovce se hra uklidnila, oba soupeři si vyzkoušeli i výhodu přesilové hry, ani jednomu z nich už se ale do konce první periody skórovat nepodařilo, do šaten tak odcházeli spokojenější slávisté.

Hned v úvodu druhé třetiny mohli Pražané znovu udeřit, Daneček ale dokázal samostatný únik jednoho z hostů perfektním zákrokem vykrýt. Celá druhá část byla rozkouskována častými vyloučeními, v jednu chvíli byli slávisté dokonce ve třech, což dokázal Frýdek využít a byť už se Ondráček vracel do hry, nedokázal zabránit dorážce Davida Klimši, který srovnal skóre zápasu.

I sešívaní ale dokázali využít početní výhodu, poté, co byl na konci 35. minuty vyloučen domácí Ovčačík, chopil se puku ostrostřelec Jiří Drtina, který nádhernou ranou vyhnal všechny pavouky z horního růžku Danečkovy branky. Znovu tak odcházeli do šaten veselejší červenobílí.

Třetí třetina se nesla hlavně v duchu boje o střední pásmo, ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat chybu, první vážnější příležitost tak měl až po dvanácti minutách domácí Mikulík, který z pravého kruhu vyzkoušel Frodlovu pozornost, slávistický gólman i s problémy uspěl. Sešívaní pak dokázali vstřelit další branku, ta ale kvůli odpískání nemohla platit, úspěchem neskončila ani další akce dva na nikoho Krejčíka a Nedvídka. Domácí v závěru mohutně dotahovali, i díky výbornému Frodlovi ale vítězství uhájili a vezou do Prahy čtvrtou výhru v řadě

Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): „Dneska to bylo vyrovnané utkání se šťastným koncem pro hosty. I když šli brzo do vedení, tak si myslím, že jsme tu hru srovnali. Na to, že jsou ty mužstva poskládány odlišně a i jejich ambice jsou odlišné, si myslím, že jsme dnes viděli dobré utkání.“

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Chtěli jsme prodloužit naši šňůru na čtyři vítězné zápasy. A jsme za to rádi, protože jsme věděli, že má Frýdek mladý a nesmírně pohyblivý tým. Takže jsme museli hrát velice zodpovědně, a to se nám dařilo. Podařilo se nám dát gól v přesilovce a odskočit na ten jeden gól. Ve třetí třetině jsme si to už pohlídali a myslím si, že jsme byli o ten jeden gól lepší.“