23.9.2017, Martina Kramerová

Slávisté nedali gól, Frýdek si veze z Edenu všechny body

Slavia v Edenu prohrála i další domácí duel. Svěřenci trenéra Razýma tentokrát nestačili na slezský Frýdek-Místek, kterému podlehli 0:2. Soupeř si vypracoval náskok už v průběhu úvodní třetiny a sešívaní v následných dvou dvacetiminutovkám marně dobývali hostující branku. Jedním z klíčů k zápasu byla i neproměněná přesilovka pět na tři, již slávisté nedokázali využít. Po vítězství v Kadani tak doma znovu nedali ani gól a potřetí v sezoně skončili bez bodů.

5.kolo, sobota 23.9.2017, HC Slavia Praha - HC Frýdek-Místek
HC Slavia Praha
0:2(0:2, 0:0, 0:0)
HC Frýdek-Místek
Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 2. Piegl (Bartko), 7. M. Kovařčík (Mikulík). Rozhodčí: Jílek, Würtherle – Čížek, Kis. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. Diváci: 670. Průběh utkání: 0:2.

HC Slavia Praha: Frodl – J. Drtina (A), J. Novák (C), Kasík, J. Holý, Kolařík, A. Růžička, Ryzák – L. Krejčík, Šafránek, Z. Doležal – Kubica, Šagát, M. Ondráček – Jankovský, Nedvídek, M. Kadlec – Šmerha, Krliš.

HC Frýdek-Místek: Strmeň – L. Kovář, Haman, Zahradníček, Ovčačík (A), Piegl, Bartko – Chmielewski, Pechanec, Kvasnica – J. Kalus, M. Kovařčík, Klimša – Christov (A), Mikulík, Kofroň (C) – Bajtek, T. Jáchym, Franek.

Utkání v Edenu ještě ani pořádně nezačalo a Frodl už lovil kotouč ze své sítě. Po pěkné kombinaci hostí vypálil od modré v čase 01:19 René Piegl a puk zapadl za záda sešívaného gólmana.

To ale nebylo zdaleka všechno, co Frýdek v úvodu první dvacetiminutovky předvedl. V polovině šesté minuty poslali rozhodčí na trestnou lavici Holého, který musel odpykat dvě minuty za podražení. A Slezané nabízenou příležitost využili.

Vzápětí totiž získali už dvoubrankový náskok. Mikulík se v rychlém protiútoku dobře zorientoval a vyslal do gólového zakončení Michala Kovařčíka. Ten se natlačil před Frodlovou klec a bekhendovou střelou poslal kotouč za brankovou čáru.

Sešívané mohl vrátit do zápasu Šafránek, v samostatném úniku však selhal. Jeho bekhendový blafák se mezi tři tyče nevešel.

A neujala se ani akce Jankovského s Doležalem. První jmenovaný se dostal za hostující obránce a v rozhodujícím okamžiku přihrál svému spoluhráči. Strmeň se však stihl v bráně přesunout a slávistickou akci zneškodnit.

V samotném závěru prostřední periody se Slavii naskytla velká šance ke změně skóre. Po dvou falech Frýdku dostali možnost přesilovky pět na tři. Zhruba minutová hra v početní výhodě se červenobílým příliš nevydařila a i když hned několikrát ohrozili Strmeně, žádný z jejich pokusů nemě dostatečnou razanci na to, aby zapadl do frýdecké klece.

Slávisté v závěru tlačili, Strmeně překonat nezvládli

Závěrečná třetina už patřila domácím. Slávisté přidali plyn a zasypali soupeřovu svatyni sprškou střel. Ve 48. minutě si Šafránek skvěle nabruslil před Strmeně, dostal přihrávku od mantinelu, z dobré pozice ale zakončit nedokázal.

Následně vyrazil na zteč frýdecko-místecké branky Šagát, Strmeň proti jeho střele z mezikruží sklapl betony. Doležalův slušný pokus zase ukryl do lapačky. Slávistický nápor neustával, Frýdek však dobře bránil a nepouštěl sešívané do nebezpečnějších situací před vlastní klecí. Pražané na marné dobývaní frýdecké branky doplatili a na domácí ledě opět prohráli.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha):„V zápase jsme dostali hned v první třetině dva rychlé góly a soupeř pak hrál velice poctivě do obrany a nám se přes ně špatně dostávalo. Když už jsme si nějaké šance vypracovali, tak jsme je nedokázali proměnit. Pak bylo vidět, že čím víc kluci chtěli, chyběla tam lehkost v zakončení a bez gólu nejsme schopní vyrovnat.“

Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): „Myslím, že jsme odehráli velmi disciplinované utkání. Vyšla nám první třetina, kdy jsme byli efektivní v zakončování. Sice jsme si vytvořili ještě další šanci, ale ty zlikvidoval vynikající Frodl. Potom jsme se soustředili trošku víc na defenzivu, což nám vyšlo. Jsme rádi, že odvážím tři body.“