2.9.2016, Martina Kramerová

Slávisté přehráli Energii, spanilá jízda přípravou končí

Závěrečná část přípravy na novou sezonu se Slavii vydařila na jedničku. Proti karlovarské Energii sice museli sešívaní dvakrát dotahovat skóre, pět minut před koncem však rozhodl o výhře 3:2 útočník Tomáš Jiránek. Neohroženou jízdu v sérii předsezonních přátelských zápasů tak červenobílá letka ukončila úspěšně. Pomyslnou tečku za letní dřinou vystavilo před ostrým startem WSM Ligy osmé vítězství.

příp., pátek 2.9.2016, Karlovy Vary - Slavia
Karlovy Vary
2:3(1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Matúš (Sičák, Dujsík), 31. Flek (Harkabus) – 19. Kubica (Kadlec), 31. Šafránek (Markovič, Hraško), 55. Jiránek (Knot). Rozhodčí: Grech, Kostourek – Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:7. Využití: Bez využití. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.

Karlovy Vary: Honzík – Sičák, Dujsík, Harant, Rohan M., Dvořák, Benák, Šidlík, Baránek – Vachovec, Matúš, Stloukal – Rohan T., Skuhravý, Tomeček – Kohout, Kindl, Gorčík – Harkabus, Gríger, Flek.

Slavia: Hylák – Drtina, Pohl, Andrlík, Knot, Hraško, Růžička – Chlouba, Tuominen, Dušek – Kverka, Dragoun, Kadlec – Kern, Šafránek, Markovič – Jankovský, Kubica, Jiránek.

Slávisté začali v KV Aréně vcelku opatrně. První šanci zápasu si proto připsali aktivnější domácí. V 5. minutě se před Hyláka navzdory oslabení probil Harkabus, gólman červenobílých však byl na prudkou střelu z bezprostřední blízkosti připraven.

O dvě minuty později ovládl ledovou plochu znovu maskovaný muž v brance sešívaných, když proti Tomečkově pokusu z úhlu skvěle nastavil beton. V čase 08:49 svou velkou příležitost neproměnil ani Kindl, jeho střela z mezikruží těsně minula branku.

Chvíli po uplynutí úvodní desetiminutovky se karlovarští fanoušci dočkali prvního gólu. Pěknou kombinaci Energie zakončoval projektilem od modré čáry Sičák. Kotouč se po odrazu o mantinel dostal před branku, odkud ho za Hylákova záda pohotově dopravil Radim Matúš.

Až do první sirény se pak na západě Čech hrálo ve vysokém tempu. Po Tuominenově vyloučení z 15. minuty mohli Karlovarští navýšit vedení. Slávistický brankář však proti Sičákově dělovce z pravé strany zasáhl lapačkou. V závěru úvodní periody se Pražané dočkali vyrovnání. Kverka obelstil domácí obranu a neohroženě vyrazil před Honzíka. Ten mu puk sice pohotově vypíchl, na následnou střelu do bekhendu v podání Zdeňka Kubici už ale nestačil.

Slavia neustále dotahovala, v závěru udeřil Jiránek

Do prostředního dějství znovu vstoupili o něco lépe Západočeši. Hezká kombinace po ose Matúš-Vachovec i přes všechny snahy skončila na holích sešívané obrany. Na druhé straně při početní výhodě nebezpečně pálil Knot, jeho rána Honzíkovu branku těsně minula. Ve 30. minutě se před Hylákem ocitl osamocený Kindl. Minisouboj tváří v tvář ale vyhrál gólman červenobílých.

O necelou minutu později se však mohli už podruhé radovat příznivci karlovarských barev, když se po střele z mezikruží zapsal do střelecké listiny Jakub Flek. Slávistická odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat a po dvaatřiceti vteřinách se skóre měnilo znovu. Po dvou menších šancích na straně sešívaných se odražený puk dostal k Davidu Šafránkovi, který ho s přehledem doklepl do poloodkryté klece.

Vyrovnávací branka vlila Pražanům do žil čerstvou krev a ve zbytku periody okupovali Honzíkovu svatyni. Knotova střela z úhlu ani Duškův dobrý pokus se ke smůle hostí neujaly. Závěrečná třetina přinesla oboustranně vyrovnaný hokej bez většího množství šancí a v KV Aréně se schylovalo k prodloužení.

Pět minut před koncem vzal na svá bedra rozhodnutí Tomáš Jiránek. Ten využil slávistického tlaku před domácí brankou a poslal puk za Honzíkova záda. Slávističtí fanoušci se tak dočkali vítězství i v posledním přípravném duelu.

Fotogalerie

David Honzík Jaromír Kverka ml. David Šafránek Hylák zasahuj Jaroslav Markovič Hraško a Hylák Drtina vs. Kohout Gríger před Hylákem