9.9.2016, Michal Toman

Sparta neměla nárok! Starší dorost je stále neporažen

Starší dorostenci hájili svou neporazitelnost v derby s pražskou Spartou. A se svým odvěkým rivalem si slávisté poradili na výbornou. V úvodu si červenobílí vypracovali dvoubrankový náskok, který už udrželi po celý zápas. Bez ztráty bodu jsou tak nadále stoprocentní a o vedení západní tabulky je připravilo jen skóre.

3.kolo, pátek 9.9.2016, Slavia - Sparta
3:1(2:0, 0:0, 1:1)
Sparta

Branky a nahrávky: 4. Brož, 11. Grim (Šilhan, Brož), 42. Janča (Hradil, Martínek) – 60. Kropáček (Dani, Hanuš). Rozhodčí: Würtherle – Marek, Ovsík. Vyloučení: 5:4, navíc Martínek (SLA) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 76. Střely na branku: 21:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Slavia: Vecka – Vobořil, Holý, Melovič, Stark, Zderadička, Macek – Šilhan, Grim, Brož – Martínek, Hradil, Marek – Všetečka, Janča, Vaniš – Hnát

Sparta: Škorpík – Haš, Vízner, Tůma, Hadamzcik, Hanuš – Švarc, Šišolák, Prymula, Nacházel, Gnusin, Dani, Schwamberger, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pavel

Start měli domácí borci vskutku famózní. Jaroslav Brož vybojoval kotouč u pravého mantinelu. Neměl, komu by přihrál, a tak natáhl z ostrého úhlu a exkluzivně vymetl pravou šibenici Škorpíkovy svatyně.

V 10. minutě navíc sešívaní využili přesilovou hru. Šilhan poslal puk z levého rohu na brankoviště, kde se kotouč zamotal pod brusle sparťanskému obránci. K puku se tím pádem dostal Jan Grim, jenž jej bekhendem poslal až do sítě.

A slávisté hrozili dál. Brožovi nabil před odkrytou klec Grim, ale střelec první branky nedokázal přehodit lapačku skvěle se přesunuvšího Škorpíka.

O chvilku později měl na holi další gól Vaniš, jenže z mezikruží netrefil zařízení. Vše tak bylo před závěrečnou periodou otevřené.

Uklidnění přinesl Janča

Na uklidňující trefu ale nakonec červenobílí moc dlouho nečekali. Hradil poslal z levého rohu skvělou přihrávku na brankoviště, na kterou si počíhal Jakub Janča. A slávistická sedmadvacítka pak už neměla problém zasunout puk za záda sparťanského gólmana.

Holešovičtí ale nesložili zbraně, ba právě naopak. Konec třetiny patřil jim. Nejprve Vízner nepropálil z velmi dobré pozice hradbu těl před Veckou a jen o chvilku později zazvonilo po pumelici Haše břevno.

V 57. minutě se sparťanům sice podařilo tečovaným nahozením dostat kotouč za brankovou čáru, gól však nemohl být uznán kvůli útočícímu hráči v brankovišti.

K dokonalosti chyběla jen nula vzadu

Dvě minuty nato už ale Vecka o čisté konto přišel. Dani vypálil od modré a jeho ránu tečoval až do slávistické sítě Vojtěch Kropáček.

Hosté pak ještě v závěru zkoušeli hru bez brankáře a dokázali vršovické borce zatlačit. Na větší zdramatizování zápasu už to ale nestačilo. Sešívaný starší dorost tak udržel sérii neporazitelnosti.

Miloš Pecka (HC Slavia Praha): „Byl to ubojovaný zápas. Myslím si, že rozhodla první třetina, kdy jsme dali dvě branky. Sparta byla velmi dobrý soupeř, je to s ní vždycky těžké. Jsme moc rádi, že jsme v derby vyhráli, protože vloni jsme je nedokázali ani jednou porazit a konečně jsme tu naši smůlu prolomili.“

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): „Slavia vyhrála zaslouženě, protože nás přehrála v důrazu a v nasazení. V předbrankovém prostoru byli domácí důraznější a my jsme se s tím bohužel nedokázali srovnat. Proto jsme prohráli. Do dalších utkání musíme zapracovat na střelbě a na důrazu, zatím jsme v těchhle aspektech katastrofálně špatní.“