21.10.2016, Adam Kolář

Starší dorost díky Martínkovi urval na Kladně dva body

Po vysoké výhře nad Litvínovem čekal starší dorost zápas na Kladně. Po bezbrankové úvodní části otevřel skóre Martínek, jenže ještě do druhé periody domácí otočili vývoj. Poslední slovo ale měla Slavia, do prodloužení poslal zápas svou druhou trefou Martínek a v nastaveném čase vystřelil bod navíc sešívaným Jan Kern.

16.kolo, pátek 21.10.2016, Kladno - Slavia
Kladno
2:3p(0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 34. Penc (Husarik), 37. M. Bláha (Karásek) – 24. Martínek (Stark, Melovič), 53. Martínek (Kern, Šilhan), 61. Kern. Rozhodčí: Prchal – Horažďovský, Ondráček. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. Diváci: 75. Střely na branku: 33:40. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Kladno: Jiroušek – Veber, Zich, Šmatlák, Haspeklo, Kryll, Müller – Karásek, Penc, Březina. Svoboda, Stůj, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik, Rendla.

Slavia: Vecka – Duda, Vobořil, Melovič, Stark, Holý, Macek, Zderadička – Martínek, Grim, Brož – Všetečka, Kern, Šilhan – Hnát, Marek, Vaniš – Furch.

Mnoho vyloučených a velkou bitvu přinesl zápas 15. kola mezi Slavií a Kladnem. Samotné početní výhody se ale nakonec jako zlomovým bodem utkání neukázaly. Sešívaní totiž nasbírali sice hned 18 trestných minut, Kladenští ale svých šancí nevyužili. Naopak to byli Pražané, kteří se právě v nerovnoměrném počtu hráčů na ledě ujali vedení. Ve 24. minutě přetavil Viktor Martínek kombinaci obránců v přesilovkovou trefu.

Rytíři ovšem ještě v prostřední části dokázali vývoj utkání otočit. Obě branky přitom padly krátce po skončení oslabení Slavie. O tu první se pak postaral Adam Penc, na kterého ve 37. minutě navázal Martin Bláha.

Hosté ovšem nesložili zbraně. V závěrečném dějství zaveleli k ohromnému tlaku, svého soupeře přestříleli jasně 16:2 a po zásluze se rovněž dočkali vyrovnání. V 53. minutě to byl opět Viktor Martínek, jenž usměrnil puk za Jirouškova záda.

Zápas dospěl až do prodloužení, které ale trvalo velmi krátce a k rozhodnutí stačil slávistům jediný pokus. K němu se po 54 vteřinách dostal Jan Kern, který rozhodl o tom, že bod navíc z tohoto vyrovnaného klání získají Peckovi svěřenci.