23.9.2017, Martina Kramerová

Starší dorost dotahoval marně, v Boleslavi prohrál o gól

Slávističtí starší dorostenci v dalším duelu extraligy podlehli Mladé Boleslavi na jejím ledě 3:4. Přestože sešívaní dokázali v zápase hned třikrát vyrovnat, mladoboleslavská branka ze 40. minuty se jím stala osudnou. Počtvrté už skóre dotáhnout nedokázali a do Edenu se vrací s prázdnou.

6.kolo, sobota 23.9.2017, M. Boleslav - Slavia
M. Boleslav
4:3(1:1, 3:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Moravčík (Šípek, Dobša), 23. Moravčík (Dotter, Klikorka), 26. Dobša (Hovorka), 40. Dobša (Moravčík, Šípek) – 14. Holý (Houška, Hradil), 25. Štibingr (Houška, Holý), 35. Klapka (Antoš). Rozhodčí: Folk – Kurtin, Beneš. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:2. Diváci: 52. Střely na branku: 20:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

M. Boleslav: Rylich – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška, Beneš, Červenka (A), Hovorka, Imlauf – Vasilev, Schulz, Šípek (C), Dobša, Novák, Moucha, Čermák, Jindra, Švec, Moravčík, Jelínek

Slavia: Pánek (26. – 52., 53. Málek) – Fiala, Štibingr (C), Zderadička, Antoš, Mareček, Holý, Srdínko – Brož (A), Kižlin, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Turek, Janča, Houška, Petrák, Klapka

13:05. V tomto čase padla na zimním stadionu v Mladé Boleslavi první branka. Postarali se o oni domácí, kteří se díky úspěšné ráně Andreje Moravčíka z pravého kruhu dostali do vedení.

Slávistická odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat. Pár vteřin po vstřelené brance podrazil Čermák jednoho ze sešívaných a rozhodčí poslali Boleslav do oslabení. Svěřencům trenéra Beránka trvalo pouhých dvanáct vteřin, než přesilovku zužitkovali.

Závaru před domácí klecí hbitě využil Ondřej Holý a doklepl kotouč za Rylichova záda. V úvodu druhého dějství si však Středočeši vzali vedení zpět. Skóre strhl na mladoboleslavskou stranu opět Andrej Moravčík, jenž z mezikruží zamířil přímo k tyči.

Slávisté se však rychle oklepali a za necelé dvě minuty bylo opět vyrovnáno. Do puku se v levém kruhu opřel Jan Štibingr a prudkou dělovkou za brankovou čáru poslal sešívané znovu do hry.

Ve 26. minutě zasadila Boleslav na druhé straně třetí úder. David Dobša se prohnal útočným pásmem jako blesk a propálil sešívaného gólmana. Boleslavi vydrželo vedení zhruba devět minut, pak totiž zase zaúřadovali červenobílí. Po pravé straně ujel domácí obraně Adam Klapka, kterou svou sólakci zakončil parádní ranou pod víko.

Poslední slovo však měli Bruslaři. Ve 40. minutě se ve skrumáží před hostující brankou skvěle zorientoval David Dobša a pohotově uklidil kotouč na soupeřovy odkryté klece. Sešívaní v závěru ještě zkoušeli hrát bez brankáře, jednogólové manko se jim však dotáhnout nepovedlo a z Boleslavi odjeli bez bodu.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav):„Byl to velice bojovný a vyrovnaný zápas. Kluci makali a dřeli úplně na krev. Od první minuty na nich bylo vidět, jakou mají chuť po výhře. Všichni hráli na hranici obětavosti a možné bojovnosti.“

Josef Beránek (HC Slavia Praha): „Z naší strany to byl, stejně jako z té soupeřovy, dobře odehraný zápas. Rozhodlo to, že Boleslav dala o gól víc. Utkání hodnotím kladně. Musíme se naučit tomu, abychom dokázali takové zápasy dostávat na naši stranu.“