2.12.2016, Vojtěch Šeliga

Starší dorost jede z Plzně bez bodu. Slávisté prohráli 2:5

V poklidném zápase se Pražané sice jako první ujali vedení, ale poté již úřadovali na ledě pouze indiáni, kteří během první části vstřelili tři branky, čímž prakticky rozhodli o svém vítězství. Ve zbytku utkání si starší dorostenci Plzně bez potíží udržovali svůj náskok, zatímco slávisté nedokázali najít klíč na rozjetý plzeňský celek, jenž slavil už svou devátou výhru v řadě. Sešívaní tak nenavázali na předchozí dvě výhry a do Edenu se vrací bez bodu.

27.kolo, pátek 2.12.2016, Plzeň - Slavia
Plzeň
5:2(3:1, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Matiášek (Eret), 11. Lang (Přikryl), 18. Procházka (Reitspies), 45. Eret (Čada, Hajšman), 59. Eret (Matiášek) – 8. Erben (Martínek), 54. Marek (Klapka). Rozhodčí: S. Mertl – Samuel, J, Mertl. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Plzeň: Červenka – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Lokajíček, Čada – Reitspies, Procházka, Přikryl, Lang, Matiášek, M. Červenka, Hajšman, Eret, Hasman, Kovářík

Slavia: Kodad (18. Vecka) – Erben, Vobořil, Zderadička, Macek, Holý, Stark – Všetečka, Grim, Hradil, Vaniš, Šilhan, Marek, Klapka, Martínek, Furch

Úvodní opatrné oťukávání mezi oběma mužstvy se neslo v rychlém tempu, ale první vážnější příležitost přišla až po sedmi minutách hry, a to hned s gólovým vyústěním. Slávistický David Erben vypálil v útočné třetině tak šikovně, že puk zapadl do horního růžku plzeňské branky za záda zkoprnělého Červenky, jenž ani nestihl zareagovat. Odpověď indiánů ale přišla hned záhy. Pěkná akce domácího celku vyústila v zakončení Jana Matiáška, který z blízkosti chladnokrevně skóroval.

Slávisté měli k dispozici řadu přesilových her, ale žádnou z nich nebyli schopní využít. Plzeňští byli v početní výhodě úspěšnější, hned v první přesilové hře indiánů našel Přikryl šikovně zpoza branky Martina Langa, který pálil do prakticky prázdné klece. Pražané sice mohli následně srovnat v dvojnásobné početní výhodě, ale Západočeši jim toho v ní příliš nedovolili. Sešívaný celek se však místo vyrovnávací branky dočkal dalšího gólu ve vlastní síti. Rychlou akci Plzně zakončil střelou bez přípravy Jakub Procházka.

Po třetí trefě indiánů skončil zápas pro slávistického brankáře Kodada, jenž svůj tým příliš nepodržel a přepustil místo ve své svatyni Veckovi. Náhradní gólman červenobílých si vedl o poznání lépe a předváděl ve druhé části jisté zákroky. V prostřední periodě si každý tým vypracoval jednu solidní šanci. Plzeňané nedokázali překonat ležícího gólmana a naopak slávisté nedostali puk do prázdné plzeňské branky, když brankář Červenka chybně vyhodnotil, že by se mělo vylučovat, a opustil na moment svoji klec.

Ve třetí třetině uklidnil domácí celek čtvrtou brankou Peter Eret, který se šikovně prodral přes obránce a svoji akci zakončil přesným zásahem do horního rohu branky. Jiskřičku naděje pro slávisty ale přesto ještě vykřesal Jakub Marek, jehož šikovný střelecký pokus z mezikruží skončil až v síti. Jakékoliv drama nicméně v závěru nedopustil plzeňský Petr Eret, jenž trefil prázdnou slávistickou svatyni. Všechny body proto zůstaly v Plzni, Slavia odjela domů s prázdnou.

Michal Straka (HC Plzeň1929):„ Sehráli jsme slušně první a třetí třetinu. V té druhé jsme nebyli disciplinovaní a koncentrovaní. Jinak to bylo dobré a vstřelili jsme pět gólů. Samozřejmě tam ale byly i chyby do defenzivy. Kluci jsou ještě mladí, podobné věci jsou k vidění i v A - týmu, například při rozehrávce. Na tom musíme zapracovat. Jinak jsme ale předvedli dobrý výkon. ”

Miloš Pecka (HC Slavia Praha): „Samozřejmě gratuluji soupeři k vítězství, protože byl po celé utkání lepším mužstvem. My jsme pořád tahali za kratší konec, přestože jsme se dostali brzy do vedení. Soupeř to ale okamžitě dokázal otočit a ve zbytku duelu si utkání v poklidu kontroloval.”