20.3.2018, David Mencl

Starší dorost první zápas s Pardubicemi v Edenu ztratil v prodloužení

Za stavu 1:1 se hrál třetí osmifinálový souboj na ledě červenobílých. Lépe začali hosté, slávisté ale dvakrát náskok soupeře stáhli. Následně se šlo do prodloužení, ve kterém dostaly Pardubice přesilovku, kterou využily k rozhodnutí. Sešívaní tak budou ve středu odvracet vyřazení.

OF3, úterý 20.3.2018, Slavia - Pardubice
2:3p(1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Pardubice

Branky a nahrávky: 13. Všetečka, 50. Hasil (Vlček) – 3. Chára (Zeman), 45. Chára (Zeman), 63. Zeman (Kostka, Koffer). Rozhodčí: Valenta – Kučera, Zimmermann. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 78. Střely na branku: 19:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Slavia: Málek – Mareček, Štibingr, Zderadička, Macek, Antoš, Čapka, Holý – Brož, Kižlin, Všetečka, Havrda, Labuzík, Hradil, Hasil, Vlček, Vaniš, Petrák, Klapka

Pardubice: Vlk – Dubovčí, Oliva, Leder, Kaštánek, Hybeš, Bučko, Jelínek, Blažej – Poul, Zeman, Rozlílek, Antoníček, Trejbal, Kostka, Chára, Rohlík, Tobiáš, Bucek, Koffer, Rouha

Do utkání vlétli lépe sešívaní, když po necelé minutě hry orazítkoval ranou od modré čáry Antoš. Přestože byl chvilku Vlk dezorientovaný, nikdo ze slávistů nedokázal volný puk do sítě dorazit. To co se nepovedlo domácím, zvládli o chvilku později Pardubičtí. Zeman zachytil rozehrávku soupeře a mezi dvěma protihráči prostrčil puk Dominiku Chárovi, který bez váhání předvedl krátkou kličku, po které zasunul kotouč mezi Málkovy betony.

Blízko vyrovnání byl v oslabení Všetečka. Ten se se spoluhráčem dostal do přečíslení, ve kterém se odhodlal ke střele. Jeho první pokus Vlk vyrazil, druhá rána mezi tři tyčky nemířila. Slávisté se nakonec dočkali o pár minut později. Tentokrát Robin Všetečka využil zaváhání pardubické obrany, když si vybruslil mezi kruhy a po rychlém manévru prostřelil brankáře Dynama.

Za nerozhodného stavu vstoupili oba celky do druhé části s touhou skóre výrazně rozpohybovat. Vidět to bylo hned v úvodu druhého dějství, kdy Vlček rychlou přihrávkou uvolnil Hasila. Tomu ovšem při zpracování podklouzly brusle, tak musel zakončovat v pádu. Vlk měl tedy poměrně zjednodušenou úlohu, úspěšný zákrok si připsal levým betonem.

Na druhé straně to zkoušel po křižném pasu z první Chára, Málek po rychlém přesunu včas sklapl betony a kotouč srazil do rohu. Jen o několik sekund nato se uvolnil Zeman a z pravé strany mířil sám na brankáře. Rozhodl se pro kličku, po které pálil k pravé tyčce, domácí svatyni ale o kousek netrefil.

V 28. minutě se puk dostal ke zcela volnému Buckovi, jehož trochu ukvapený pokus prolétl kolem Málka do rohu kluziště. Ve druhé periodě střídala jedna slibná příležitost druhou, gólu ne a ne se dočkat. Nezměnil na tom nic ani Brož, jehož rána z přečíslení mířila jen do břevna.

V závěru dvacetiminutovky si menší tlak vytvořily Pardubice, s několika pokusy si ovšem i s trochou štěstí poradil sešívaný gólman. Ještě jednu šanci si schovali červenobílí. Brož žabičkou hledal Kižlina, který do přihrávky vložil hůl, kotouč ale mezi tyčky usměrnit nedokázal.

Třetí třetina byla přesným opakem té druhé. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, přesto ji oba celky jednou udělaly. Jako první to byli slávisté, když zapomněli na Dominika Cháru, který do sítě poslal puk po parádní přihrávce od Zemana.

Druhé trefy se dočkali i červenobílí, Vlček zatáhl puk po levém křídle a v pravý čas přihrál do jízdy Matěji Hasilovi, jehož rána z první prolétla kolem Vlka až do branky.

Za nerozhodného stavu se tak pokračovalo v prodloužení. Po necelých dvou minutách dostaly Pardubice přesilovou hru, kterou proměnily v druhé vítězství v sérii. Rychlou kombinaci Koffera, Kostky a Tomáše Zemana zakončil třetí jmenovaný ranou do odkryté klece.

Josef Beránek (HC Slavia Praha): „Klukům nemám co vytknout, bohužel rozhodnutí o vítězi bylo v něčem jiném než o hokeji.“

Michal Mikeska (HC Dynamo Pardubice): „Zápas byl vyrovnaný stejně jako předchozí dva. Těžko se prosazujeme do branky. Na to, že je play-off, dostáváme hodně laciné góly po individuálních chybách. To je potřeba zlepšit. Každopádně druhé vítězství máme a to se počítá.“