15.10.2016, Michal Borovan

Starší dorostenci jedou z Varů bez bodů, rozhodla třetí třetina

Sešívaní dlouho drželi na ledě Energie nerozhodný stav 1:1, ale poslední třetina proběhla v režii Františka Klejny. One man show domácího forwarda znamenala dvě branky do sítě Vecky a domácí tak slaví výhru 3:1.

14.kolo, sobota 15.10.2016, Karlovy Vary - Slavia
Karlovy Vary
3:1(1:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Petrov (Hotěk, Štaif), 44. Klejna (Šik, Bečka), 55. Klejna – 17. Hradil (Šilhán). Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Fiala. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 145. Střely na branku: 33:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Karlovy Vary: Beran – Bernáth , Štaif, Zavřel, Přibyl, Kala, Klejna, Cankov – Šik, Bečka , Prošek, Hotěk, Halberštát , Petrov, Slabý, Holub, Tlačil, Habr.

Slavia: Vecka – Melovič , Vobořil , Zderadička, Holý, Duda, Stark, Macek – Brož, Všetečka, Grim, Hradil, Vaniš, Šilhan, Hnát, Marek, Martínek, Furch.

Slávisté nastoupili proti domácím jako mírný outsider a úvod zápasu měli lepší energetici. Při vyloučení Šilhána se dostal k dobrému zakončení Slabý, ale v dorážce nedokázal překonat brankáře Vecku. O dvě minuty později měl blízko k brance Bekča, nicméně ani on v zakončení neuspěl.

Ve čtrnácté minutě už se ale domácí radovali. Západočeši se usadili v pásmu Slavie a po delším tlaku se dokázal prosadit Daniil Petrov, který sklepl střílenou přihrávku spoluhráče Hoťka do brány Pražanů.

Vedení ale nevydrželo Energii příliš dlouho. Bez jedné vteřiny přesně tři minuty poté bylo totiž vyrovnáno. K puku se dostal Damien Hradil a s přehledem překonal brankáře Berana. Další šance už do konce první třetiny nepřišly a úvodní část skončila vyrovnaným výsledkem.

Ve druhé třetině jsme se branky nedočkali a to ani přesto, že oba dva celky měly k dispozici početní výhodu. Slávisté hráli přesilovku dokonce hned třikrát, ale vstřelit gól bohužel nedokázali a navíc ani příliš výrazně neohrozili bránu Energie.

Třetí třetina v režii Energie

Ve 43. minutě putoval na lavici hanby Macek a domácí dokázali přesilovku využít. U mantinelu si kotouč zpracoval František Klejna, jehož dělovku zastavila až síť v bráně Slavie.

Po dalších dvaceti vteřinách byli vyloučeni domácí a na konci přesilovky se červenobílí radovali z vyrovnání. Bohužel jejich gól nakonec nebyl uznán, neboť dle hlavního rozhodčího byl puk dopraven do brány úmyslným kopnutím.

Slávisté se snažili opět dohnat nepříznivé skóre, ale domácí pozorně bránili, sešívané do větších šancí nepouštěli a naopak sami na začátku 55. minuty udeřili. František Klejna dokázal vystihnout rozehrávku hostů a střelou k tyči se dokázal podruhé v zápase prosadit. Další branka již nepadla a všechny body tak zůstaly na západě Čech.