17.2.2017, Adam Kolář

Starší dorostenci uhráli s lídrem bod a jsou v play-off

Velmi špatný vstup a následná snaha o vybojování bodu zajišťujícího play-off, to byly hlavní body, jakými by se dal charakterizovat duel s Vítkovicemi. Vstup do zápasu měli sešívaní opravdu velmi nepovedený, ani ne po čtyřech minutách totiž prohrávali o dvě branky. Následně však neklopili hlavy a vrhli všechno do útoku, po čtyřiceti minutách bylo srovnáno. A když nerozhodla ani závěrečná perioda, muselo se nastavovat. V prodloužení se sice prosadili hosté, kteří tedy berou bod navíc, pro Pražany je ale stěžejí, že již mají play-off jisté.

B15, pátek 17.2.2017, Slavia - Vítkovice
3:4p(1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
Vítkovice

Branky a nahrávky: 19. Martínek (Hradil), 28. Marek (Brož, Grim), 46. Furch (Šilhan, Janča) – 4. Fridrich (Vojtovič, Gřesík), 4. Vojtovič (Fridrich, Gřesík), 51. Žemba (Mrva, Urban), 64. Vojtovič (Fridrich, Kunc). Rozhodčí: Velčovský – Žídek, Horažďovský. Vyloučení: 5:2, navíc Martínek (SLA) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 47. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:4.

Slavia: Vecka – Duda, Vobořil, Melovič, Zderadička, Macek, Holý, Erben – Grim, Marek, Brož – Stark, Hradil, Martínek – Šilhan, Janča, Furch

Vítkovice: Malik – Bílý, Kaláb, Takáč, Kučera, Vacula, Kunc – Vojtovič, Gřesík, Žemba, Fridrich, Urban, Beránek, Mrva, Kylnar, Lewandovski

Sešívaným ani trochu nevyšel vstup do zápasu. Již ve 4. minutě totiž otevřel skóre střelou od pravého mantinelu Petr Fridrich. Netrvalo navíc ani dvacet vteřin a hosté vedli o dvě branky. Stejná formace se opět dostala až před Vecku, kterého tentokrát z bezprostřední blízkosti prostřelil Jan Vojtovič.

Domácí ale neklopili hlavu a vše nasměrovali do útoku. Už to vypadalo, že Malik v první části odolá, nakonec ale dokázali sešívaní ještě před úvodní sirénou snížit. Minutu před koncem první třetiny našel Hradil před odkrytou brankou Viktora Martínka, jenž se z první nemýlil.

Bojovný hokej pokračoval i ve druhé periodě. Sešívaným se podařilo vyrovnat ve 28. minutě. Červenobílí zamkli svého soupeře v jejich obranném pásmu a všechny puky posílali na branku, rozhození vítkovické obrany využil Jakub Marek , který práskl do puku na pravém kruhu a trefil přesně horní roh Malikovy svatyně.

Obrat se domácím podařilo dokonat ve třetí části. Zcela volný mezi kruhy zůstal Tomáš Furch, jenž si mohl rozmyslet, co s pukem udělá a nakonec ho se štěstím procedil přes vyrážečku Malika až do sítě.

Ze tří bodů se ale domácí nakonec neradovali. Slabší chvíli si totiž vybral brankář Vecka, kterému propadlo Mrvovo bekhendové nahození mezi rukou a tělem a volný puk dorazil do prázdné klece Jan Žemba.

V prodloužení měli Pražané navrch, hned z první větší možnosti ale udeřili hosté. Fridrich se dostal do samostatného úniku, jeho blafák dokázal ještě Vecka vychytat, na dorážku Jana Vojtoviče ale slávistický muž s maskou nestačil. Bod navíc tedy z Edenu odvážejí Ostravané, pro červenobílé je ale stěžejní, že si definitivně pojistili postup do play-off.