14.1.2017, Vojtěch Šeliga

Starší dorostenci vyloupili Havířov po těsné výhře o gól

Slávistický starší dorost předvedl na ledě Havířova kvalitní hokej a odváží si po výhře 3:2 plný počet bodů. Na vítězství se výrazně třemi body podílel Viktor Martínek a dvěma body Petr Melovič. Sešívaní se poprvé prosadili v přesilové hře na konci první třetiny a od té doby zápas s přehledem kontrolovali a dovedli jej do vítězného konce.

B8, sobota 14.1.2017, Havířov - Slavia
Havířov
2:3(0:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 29. Bambula, 47. Pavelek (Janeček, Žídek) – 18. Melovič (Martínek, Hradil), 28. Martínek (Melovič), 42. Šilhan (Martínek). Rozhodčí: Šutara – Lederer, Tkáč. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: . Průběh utkání: .

Havířov: Dufek – Pliska, Máca, Szturc (A), Ševěček (C), Pavelek, Klus, Kuchař – Pindel, Bambula, Urban, Hilšer, Klíma, Jnaeček, Potočný, Piš, Raček, Pawliczek, Žídek

Slavia: Vecka – Melovič (A), Erben, Vobořil (C), Zderadička, Macek, Holý, Stark – Brož, Všetečka, Grim, Hradil, Vaniš, Šilhan, Marek, Martínek, Furch, Janča

Slávisté nastoupili v Havířově s velkou chutí a vytvořili si značný tlak na soupeře, díky kterému získali v první třetině dvě přesilové hry. Ve druhé z nich otevřel skóre v čase 17:12 přesnou trefou do pravého rohu Petr Melovič při dalším signalizovaném vyloučení domácích.

Sešívaní začali druhou třetinu stejně aktivně jako tu první, ale přibrzdilo je vyloučení Holého. Hru v oslabení však zvládli naprosto perfektně. Vzápětí se otevřela dvířka na trestnou lavici znovu, ale tentokrát pro havířovského Jana Bambulu. Přesilovou hru využil Viktor Martínek, který dostal Pražany do dvoubrankového vedení. Havířovským se však podařilo na gól odpovědět rychlým projektilem od mantinelu z hole Jana Bambuly.

Na začátku třetí třetiny dohrávali slávisté v oslabení. Když se vyloučený Martínek vrátil do hry, okamžitě se zapojil do akce a připravil gól pro Jakuba Šilhana. Dvoubrankový náskok nevydržel sešívaným dlouho. Havířovský Vojtěch Pavelek nahodil kotouč na branku a při dobré práci clonících hráčů skončil puk až v síti. Zbytek zápasu se Havířovští pokoušeli vyrovnat, ale obrana hostů směle odolávala. Domácímu celku nepomohla ani hra bez gólmana, takže si sešívaní vezou domů zasloužené tři body po výhře 3:2.

Jan Daneček (AZ Havířov): Myslím si, že to celkově bylo vyrovnané utkání. My prohráli první třetinu, ve které byli hosté lepší. Byla velká škoda, že nám soupeř vždy odskočil na dva góly. Nám se na to sice podařilo vždy zareagovat, snažili jsme se poté samozřejmě o vyrovnání a měli jsme tam i šance. Dali jsme sice dvě tyčky, ale to na vyrovnání nestačilo.

Miloš Pecka (HC Slavia Praha): Po včerejším zápase, který jsme prohráli v Ostravě, jsme dnes potřebovali nutně vyhrát. Mužstvo odevzdalo zodpovědný, kvalitní výkon a dá se říct, že po celý zápas jsme byli o trošku lepší a zápas jsme odehráli hlavně zodpovědně. V závěru nás však domácí tlačili a měli tam i šance. Já bych chtěl hlavně mužstvu poděkovat za ubojované vítězství.