12.9.2016, Michal Borovan

Střídání na čele tabulky! Slavia porazila Havířov a vede ligu

Zápas třetího kola WSM Ligy proti sobě svedl dva celky, které v úvodu sezóny ještě neprohrály. Havířov se dostal ve druhé třetině do vedení, ale ještě do jejího konce srovnal skóre Šafránek. Když už se všichni připravovali na prodloužení, dostal se ke střele Kverka a tři minuty před koncem rozhodl o vítězi zápasu.

3.kolo, pondělí 12.9.2016, HC Slavia Praha - HC AZ Havířov 2010
HC Slavia Praha
2:1(0:0, 1:1, 1:0)
HC AZ Havířov 2010
Havířov

Branky a nahrávky: 34. Šafránek (Dragoun, Markovič), 58. Kverka (Markovič) – 22. Gřeš (Lenďák, Bednář). Rozhodčí: Kostourek – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 855. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC Slavia Praha: Hylák – Drtina, Knot, Štebih, Valík, Hraško, Růžička, Duda – Chlouba, Tuominen, Dušek – Dragoun, Šafránek, Markovič – Kern, Kverka, Kadlec – Rys, Jiránek.

HC AZ Havířov 2010: Laco – Krisl, Lenďák, Nesvadba, Seman, Petran, Korím, Dudek – Sztefek, Haas, Dvořáček – Gřeš, Bednář, Kotala – Maruna, Pechanec, Štumpf – Meidl, Matula, Hrazdíra.

Slavii se oproti duelu v Benátkách vyvedl úvod zápasu. Na svého soupeře nastoupili od prvních minut a určovali tempo utkání. Ve 2. minutě jeli dva na jednoho Kern s Kverkou. První jmenovaný přihrál svému kolegovi, ale ten nedokázal Laca překonat. V další velké šanci se o pár minut později ocitl také Jiránek, ale svou střelu z mezikruží zcela neomylně našel jen střed brány a tudíž připraveného hostujícího brankáře.

Ke konci třetiny se Havířovu podařilo srovnat tempo zápasu a dostat se také k ohrožení Hyláka. Ten se musel nejvíce předvést dvě minuty před sirénou, když betonem vyrazil střelu Petrana z levého kruhu. Více již první třetina nenabídla a skončila tak bez branek.

Ihned v úvodu prostřední části dostali hosté možnost přesilovky a dokázali ji využít. K odraženému puku se mezi kruhy dostal Tomáš Gřeš a přízemní střelou překonal Hyláka, který měl situaci výrazně ztíženou clonícími hráči.

Ve 26. minutě si přesilovku zahráli také sešívaní, ale stejně jako v první třetině se prosadit nedokázali. Zhruba v polovině třetiny vystihl Kverka rozehrávku AZetu, ale z prostoru mezi kruhy těsně minul hostující bránu. O chvíli později dorážel Dragounovu střelu Markovič, ale Laco držel svůj celek nad vodou.

Slávisté dál tlačili na pilu a nepřibrzdila je ani havířovská přesilovka. Šest minut před koncem třetiny se k Dragounově přihrávce dostal volný David Šafránek a tvrdou ranou nekompromisně poslal puk pod břevno Lacovy brány. Minutu a půl před koncem třetiny si hosté mohli vzít vedení zpátky, ale perfektním zákrokem se blýskl Hylák a i druhá část skončila nerozhodně.

Rozhodnout musela opět až třetí třetina

Úvod poslední třetiny byl z obou stran hodně opatrný, ale o něco více ze hry měli červenobílí. Po sedmi minutách dostali možnost přesilové hry, ale ty se celý večer Slavii příliš nedařily. V podobném duchu spíše defenzivního hokeje se nesl i zbytek třetiny. Hosté mohli rozhodnout v početní výhodě, avšak i Pražané se dokázali ubránit.

Tři minuty před koncem se již schylovalo k prodloužení, do toho se ale nechtělo Jaromíru Kverkovi. Slávistický centr si vyjel s pukem od mantinelu, zamířil a přesnou ranou rozvlnil síť za Lacem – 2:1! AZetu se už nepodařilo srovnat ani při závěrečné hře bez brankáře. Sešívaní tak mohli slavit vítězství i ve třetím ligovém duelu a s osmi body se dostali do čela tabulky WSM Ligy.

Milan Razým (HC Slavia Praha): „Nejdůležitější jsou pochopitelně body, takže s výsledkem spokojeni jsme, ale už méně s předvedenou hrou. Utkání jsme nezačali špatně, ale nevyužili jsme několik gólových příležitostí. Od druhé třetiny šel náš výkon dolů, ztratili jsme jistotu na puku a inkasovali jsme v oslabení. My jsme naopak přesilovky nehráli vůbec dobře. Poslední branka byla hezká, Kvéra to trefil výborně, ale dnes jsme ty body získali i trochu se štěstím."

Štefan Mikeš (HC AZ Havířov 2010): „Byl to v každém případě výborný zápas. Ještě tři minuty do konce jsme tady hráli vyrovnanou partii, dostali jsme smolný gól po chybě v obranném pásmu. Tak či tak, nemůžeme náš výkon zatracovat, jde na něm jenom stavět. Odvedli jsme dobrou práci, hráči do toho dalo všechno. Jen škoda, že jsme nedali další gól. Jsme spokojení, protože Slavia je aspirant na vysoké příčky. Ale jeden bod navíc bychom si ještě zasloužili. Celkově jsme ale v prvních třech zápasech položili dobrý základ do zbytku sezony a není žádná hanba prohrát na Slavii.“