7.12.2016, Michal Toman

Tentokrát to nevyšlo. Souboj o druhé místo ovládla Jihlava

Úvod zápasu patřil Dukle. Hosté si rychle vypracovali dvougólové vedení, pak ale přispěchali Pražané s bleskovou odpovědí. Endál s Kubicou srovnali během sedmnácti sekund, jenže Jihlavští si v průběhu druhé a třetí třetiny překlopili misky vah zpět na svou stranu. Pražané se už na další korekci skóre nezmohli, a tak si Jihlava odvezla všechny tři body.

32.kolo, středa 7.12.2016, Slavia - Jihlava
2:5(2:2, 0:1, 0:2)
Jihlava

Branky a nahrávky: 18. Endál (Dušek, Jankovský), 18. Kubica (Krliš, M. Kadlec) – 3. Danišovský (Čachotský, Dundáček), 6. Říha (Diviš, Zeman), 39. Říha (Šidlík, Zeman), 46. Kajínek (Zeman, Diviš), 50. Diviš (Čachotský, Zeman). Rozhodčí: Valenta – Štofa, Beneš. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:2. Diváci: 1123. Střely na branku: 29:42. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.

Slavia: Frodl – Bača, J. Novák, Pohl, Knot, Kolařík, Holý – Jankovský, Dušek, Endál – Schleiss, Šagát, Kverka – Krliš, Kubica, M. Kadlec – Tejral, Andrlík, Kružík

Jihlava: M. Svoboda – Říha, Kajínek, Bilčík, Dundáček, Šidlík, Szathmáry, Dobrovolný – Důras, F. Seman, Jergl – Březina, Stoklasa, Protasenja – Čachotský, Zeman, Diviš – Danišovský, Jícha

Dva góly za sedmnáct vteřin? Zavolejte hokejistům z Vršovic. A v duelu s Jihlavou jim dvě rychlé trefy mužů s šestkou a jednaosmdesátkou na zádech hodně pomohly. Po první třetině totiž díky nim svítilo na tabuli remízové skóre 2:2.

Herně ale vyšla úvodní perioda spíše hostující Dukle. Už po třech minutách hry dostal Čachotský příliš prostoru za domácí svatyní, odkud našel před brankovištěm zaparkovaného Patrika Danišovského. Ten se dokázal prosadit přes dva obránce a doklepl puk mezi Frodlovy betony.

A domácí gólman musel záhy lovit puk ze sítě podruhé. Jiří Říha využil čas, kterého měl na modré čáře opravdu hodně, posunul si kotouč na hranici kruhů a střelou zápěstím jej následně poslal do horních pater slávistické klece.

Endál s Kubicou obstarali bleskové vyrovnání

Dvě minuty před přestávkou ale červenobílí zničehonic vyrovnali. Nejprve našel Dušek pasem z rohu kluziště úplně volného Lukáše Endála. Sešívaný ostrostřelec měl dost prostoru, aby si připravil puk a tak trochu tradičně vymetl prostor pod horní tyčkou.

Uplynulo sedmnáct sekund a domácí příznivci mohli slavit znovu. Zdeněk Kubica se zjevil v prostoru mezi kruhy a skrytou střelou zápěstím nedal Svobodovi šanci.

V půlce zápasu se kotouč odrazil při přesilové hře před poloprázdnou klec k Duškovi. Slávistický forvard byl ale zády k brance a v pohybu od ní. Bekhendem z otočky tak trefil jen bližší tyčku.

Nevyužité šance domácích Jihlava trestala

Využitá početní výhoda tedy přišla na druhé straně. Hosté vyhráli buly a Jiří Říha tvrdě vypálil. Frodl měl zcela zakrytý výhled, a tak zapadl puk ke vzdálenější tyči.

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili Pražané aktivněji, jenže nezužitkovali žádnou ze svých šancí, a tak přišel trest. Zeman si proklestil cestu ze středního pásma až před domácího gólmana. Toho si sice jihlavský útočník položil, puk kolem jeho betonu už ale do branky nezasunul. To se povedlo až Davidu Kajínkovi, jenž celou situaci dobruslil a doklepl kotouč do sítě.

A krátce nato už vedli hosté o tři branky. Nahození Čachotského vyrazil Frodl přesně na hůl Richarda Diviše. Ten měl dost času na zakončení a zamířil přesně do horního rohu slávistické svatyně.

Domácí v závěru zápasu tlačili, Svobodu ale nepřekonali, a tak si Jihlava odvezla z Edenu všechny tři body.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Přijel kvalitní tým, což Jihlava bezesporu je. Neměli jsme dobrý vstup do zápasu, prohrávali jsme 0:2. Pak se ale naše hra začala zlepšovat a na konci třetiny jsme dokázali vyrovnat. Myslím, že jsme i druhou třetinu sehráli dobře. Začali jsme mít trochu více ze hry, jenže nás zbrzdila vyloučení. Konec zápasu už se prakticky jen dohrával, protože jsme se během zápasu potýkali s několika zraněními, což se projevilo na naší hře.“

František Zeman (HC Dukla Jihlava): „Výsledek je výborný. Na utkání jsme se dobře připravili, protože jsme teď hráli dva velmi těžké zápasy. Nejprve doma Kladno a teď venku Slavia. Oba dva zápasy jsme zvládli. Se Slavií jsme měli utkání až na dvouminutový výpadek v první třetině pod kontrolou a myslím, že si z Prahy odvážíme tři body zaslouženě.“