4.12.2016, Tomáš Vogl

Zakleté Brno! Mladší dorost schytal na Moravě debakl

Podruhé v této sezóně se mladší dorostenci Slavie vydali na zápas do moravské metropole a podruhé z toho byla porážka. Zatímco před dvěma týdny ale sešívaní urvali alespoň bod za porážku po samostatných nájezdech, tentokrát schytali od Komety osmibrankový příděl. Město pod Špilberkem se tak zdá být pro červenobílé prozatím zakleté.

D3, neděle 4.12.2016, Kometa Brno - Slavia
Kometa Brno
8:2(1:0, 3:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 4. Konečný, 32. Vašíček (Kučeřík), 33. Konečný (Vašíček), 40. Vašíček (Hubáček), 44. Kavický (Konečný, Meluzín), 45. Vašíček (Popelka, Mlčák), 54. Meluzín (Studený, Kavický), 59. Kučeřík (Konečný, Kavický) – 22. Vlček (Havrda, Švec), 35. Vlček (Čapka). Rozhodčí: Held – Musil, Linhart. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 83. Střely na branku: 41:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 8:2.

Kometa Brno: Vystavěl – Holemý, Sedláček T., Kučeřík, Mlčák, Furch, Sedláček J., Studený – Žák, Popelka, Konečný – Hubáček, Meluzín, Jedlička – Kavický, Rašovský, Vašíček – Bartes

Slavia: Dusil – Hovorka, Čapka, Mareček, Moravec, A. Srdínko, J. Srdínko, V. Kučera – Petrák, Janča, Křenek – Kižlin, Havrda, Švec – Vlček, Kubánek, Labuzík – Martinec, Jágr

Tabulkoví sousedé se utkali v DRFG Areně v rámci třetího kola nadstavbové části skupiny D ELIOD Extraligy mladšího dorostu. Do zápasu vstoupili lépe Brňané, ve 4. minutě otevřel skóre Jakub Konečný, který se vklínil mezi bránící beky hostů a zavěsil. Po celý zbytek třetiny už diváci branku neviděli, k čemuž přispěl i po celý zápas skvěle chytající gólman Slavie Dusil.

Ihned zkraje druhé periody se slávistům podařilo srovnat. V čase 21:27 vstřelil branku z druhé vlny Libor Švec. Své vedení zpět si Kometa uzmula v polovině zápasu. Těsně po vypršení první přesilové hry se prosadil Dominick Vašíček, jenž trefil šibenici Dusilovy klece. A za minutu už to bylo o dva góly. Znovu v oslabení a znovu Jakub Konečný. Ten zužitkoval žabičku spoluhráče Kučeříka.

Pražané se ovšem velmi brzy vrátili zpět na rozdíl jedné branky. Šimon Vlček si k asistenci u první trefy připsal i vstřelený gól ve 35. minutě.

Závěrečná část se Slavii nepovedla, Kometa nastřílela čtyři góly

Rozhodující moment střetnutí přišel v závěru druhé periody. Hostující beci nechali před Dusilovou svatyní zcela volného Dominicka Vašíčka, který nezaváhal a gólem do šatny uklidnil Moravany.

Závěrečnou třetinu by slávisté nejradši vymazali z paměti. Nejdříve v čase 43:33 procedil Daniel Kavický kotouč mezi betony Dusila a o minutu později završil hattrick Dominick Vašíček. Šest a půl minuty před koncem ještě uspěl domácí centr Erik Meluzín a skóre pečetil v závěru duelu Radek Kučeřík.

Marek Moskal (HC Kometa Brno): „Jsme samozřejmě velmi rádi za tři body, nicméně soupeř byl velmi kvalitní. V první třetině nám chyběl pohyb a soupeř výborně forčekoval, což nám dělalo problémy. Od druhé třetiny jsme byli lepší, konečný výsledek však neodpovídá kvalitě soupeře.”

David Kuna (HC Slavia Praha): „První dvě třetiny byly z naší strany standartní a pořád jsme se udržovali v utkání. V závěrečné dvacetiminutovce jsme ale přestali hrát, což rozhodlo o vítězi tohoto zápasu.”