24.11.2017, Richard Wagner

Zatracená první třetina, starší dorost vysoko padl s Hradcem

Starší dorostenci nevystoupili do nadstavbové části zrovna pevnou nohou. Proti ambicióznímu Hradci Králové nevyšla sešívaným především úvodní dvacetiminutovka, během které inkasovali hned čtyři branky. Jediným úspěšným střelcem ekipy z Edenu se stal Damien Hradil.

NAD1, pátek 24.11.2017, Slavia - Mountfield HK
1:6(0:4, 1:1, 0:1)
Mountfield HK

Branky a nahrávky: 37. Hradil (Všetečka, Brož) – 3. Jakubec (Lang, M. Síla), 4. Lang (Martinec, M. Síla), 9. Lang (Jakubec, M. Síla), 13. V. Síla (TS), 33. Poppel (Pinkas, V. Síla), 52. Poppel (Pinkas, Kynčl). Rozhodčí: Kostourek - Belko, Gerát. Vyloučení: 3:6, navíc Holý a Srdínko (oba SLA) 10 min. OT [NESP] Využití: 1:0. Diváci: 39. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6.

Slavia: Málek (12. Pánek) – Fiala, Mareček, Zderadička, Macek, Antoš, Srdínko, Holý – Brož, Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Turek, Vaniš, Petrák, Klapka.

Mountfield HK: Vacek – Řehák, Kukla, Martinec, Pěnčík, Kynčl, Kuboš – Šedivý, Jakubec, M. Síla, Pinkas, Hrabčák, Šánek, V. Síla, Lang, Komma, Kašpar, Poppel.

Hned úvodní minuty naznačily, jak bude vypadat průběh zápasu. Diváci teprve usedali na tribuny s kouřícím čajem v ruce, když Tadeáš Jakubec prostrčil v závaru před brankou kotouč pod Málkovými betony do sítě. Neuběhly ani dvě minuty a stejná formace úřadovala podruhé. Martinec ještě na brankáře Slavie nevyzrál, Kryštof Lang vzápětí zvedal po zakončení zblízka ruce nad hlavu.

Sešívaní se postupně oklepali, ale jen co se začali drát do území hostujícího gólmana, přišla třetí rána. Podruhé se prosadil Lang, který dostal nahrávku od mantinelu a sám na brankovišti nedal Málkovi šanci. Do klece se postavil Pánek, který dlouho bez inkasovaného gólu nevydržel. Trestné střílení zakončil parádním blafákem a ránou pod břevno Vojtěch Síla.

Mountfield měl tedy pohodlný náskok, zatímco slávisté ne a ne překonat výtečně chytajícího Vacka. V prostředním dějství se hostům povedlo dovršit nepopulárního "bůra". Pinkas táhl brejk, při nemž podal křižný pas na Petra Poppela, jenž se trefil přesně pod horní tyč. Celek z Edenu se v přesilovce dočkal čestného úspěchu. Brankář Východočechů vychytal dorážky Všetečky a Brože, nestačil až na třetí pokus z hole Damiena Hradila.

Třetí část už se nesla v rozhodnutém duchu. Slavii se nepovedlo vícekrát najít recept na maskovanou oporu Hradce. Na druhé straně se pak podruhé prosadil Poppel, kterému se v 52. minutě povedlo zblízka poslat puk pod horní tyč. Celek zpod Bílé věže měl po většinu zápasu herní převahu a sešívané přehrál především díky lepší kombinaci a větší přesnosti v zakončení.

Podrobnou reportáž ze zápasu naleznete na webu onlajny.com