10.9.2016, Michal Toman, David Soumar

Zmar ve třetí třetině. Juniorka ztratila pětibrankový náskok a má jen bod

Sešívaní jeli do Plzně odčinit nezdary v posledních zápasech. To se jim po čtyřicet minut dařilo, vedli už 5:0, jenže pak přišla třetí třetina. Indiáni šokovali snad i sami sebe, když otočili vývoj zápasu. Slávisté sice ještě dotáhli utkání do prodloužení, na víc než na jeden bod to ale nestačilo. Červenobílí jsou tak bez výhry po čtyřech kolech poslední v tabulce.

4.kolo, sobota 10.9.2016, Plzeň - Slavia
Plzeň
8:7p(0:3, 1:2, 6:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 34. Vracovský (Kaňák), 41. Rubner (Kaňák), 42. Rubner (Vracovský, Kokoška), 48. Vracovský (Kodýtek, Kokoška), 51. Kaňák (Vracovský, Kokoška), 52. Kodýtek (Stráský), 54. Vracovský (Kaňák), 64. Kokoška (Vracovský) – 13. Kohút (Šmerha, Matějka), 13. Mareček (Matějka, Heldák), 17. Matějka (Kohút, Duda), 22. Heldák (Mareček, Matějka), 33. Šmerha (Hradil), 55. Šteiner (Krásný, Šmerha), 59. Šteiner (Zderadička). Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Hynek. Vyloučení: 8:14. Využití: 5:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 141. Střely na branku: 51:25. Průběh utkání: 0:5, 7:5, 7:7, 8:7.

Plzeň: Zeman (33. Krasanovský) – Kačena, Váchal, Kaňák, Sysel, Novák, Krystl, Pokorný – Stráský, Hanzlík, Kučera, Vavřička, Eret, Chalupa, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Roubal, Rubner

Slavia: Vecka (54. Šorf) – Zderadička, Krásný, Chládek, Duda, Novák, Chvála – Matějka, Fiala, Šteiner, Heldák, Kolouch, Šergl, Šmerha, Hradil, Mareček, Kohút, Furch

Pro první body sezony vyjeli sešívaní mladíci do Plzně. K premiérovému úspěchu vykročili skvěle – byli dlouho aktivnější a víc se tlačili do zakončení. Nejdřív sice domácí Kaňák orazítkoval břevno, pak už ale začali úřadovat sešívaní. Jejich první dvě trefy dokonce od sebe dělilo pouhých deset sekund.

Skóre dorážkou otevřel David Kohút, který doklepl pokus Šmerhy. Brankář Zeman si ani nevydechl a musel kotouč zpoza svých zad lovit znovu. Hned po další akci mohl ruce nad hlavu zvedat Aleš Mareček. Vedení červenobílé nakoplo a soupeře dál tlačili.

Výsledkem mohutného snažení Pražanů byla třetí branka, kterou obstaral David Matějka. Jeho trefou slávisté zakončili první periodu. Stejně dobře pak vstoupili i do třetiny následující – Denis Heldák úspěšně zakončil rychlý protiútok.

Následovala chvíle Tomáše Šmerhy. Nejdříve sice sešívaný borec neuspěl v samostatném úniku, o pár minut později už ale přehozením přes beton zvyšoval na 5:0.

Luxusní vedení však sešívaným začalo postupně unikat… Do kabin se po trefě Tomáše Vracovského šlo za stavu 1:5 a všichni před třetí části očekávali výhru hostů.

Třetí třetina však neprobíhala dle představ Slavie. Nejdříve musel velkou šanci zastavovat Vecka. Kodýtkův pokus sice zlikvidoval, pak ale dvakrát po sobě inkasoval. První plamínek naděje pro Plzeň vykřesal Marek Rubner, který slavil úspěšnou dorážku. Ovšem o minut později ten samý hráč snižoval už na rozdíl dvou branek.

Tím ale šílená třetina pro sešívané neskončila. Branka Tomáše Vracovského už byla kontaktní a sešívaní museli řešit vážné problémy.

Veckovi v brance sice po Kokoškově trefě pomohla tyč, dělovka Lukáše Kaňáka už ale znamenala vyrovnání na 5:5. Jakoby to však domácím nestačilo. Ve vlastním oslabení ujel Petr Kodýtek a v jízdě se trefil a dokonal obrat.

Když Tomáš Vracovský zvyšoval na 7:5 pro domácí, se sešívanými to nevypadalo vůbec dobře. Vecka se poroučel z branky a jeho místo zaujal Šorf. Pražané ale zbraně nesložili!

Kasanovský, který od poloviny druhé třetiny hájil branku domácích, neudržel dorážku Davida Šteinera a sešívaní zase měli o co hrát. Neuvěřitelná podívaná neskončila. Tomáš Šmerha se trefil mezi betony a rázem skóre zápasu vyrovnal.

Po bláznivé třetí periodě duel dospěl do prodloužení. To nabídlo pohledný hokej, bitva 3 na 3 ještě umocnila tempo zápasu. Radovat se nakonec mohli domácí. Za Plzeňské rozhodl pohotovu dorážkou Filip Kokoška.

Sešívaní tedy sice ve třetí periodě ztratili luxusní náskok, nevzdali se ale ani poté, co soupeř sedmi brankami otočil. Ze západu Čech si tak junioři do Prahy přivezli alespoň bod.

Ivan Vlček (HC Plzeň 1929): „Zcela jsme prospali začátek a došlo to až do situace 0:5. Stav jsme otočili na 7:5 díky přesilovkám a zlepšené hře. Jenže po individuálních chybách jsme inkasovali na 7:7 a nakonec rozhodli v prodloužení. Takovýto zápas je špatný a musíme se z něj poučit. Hlavně ze začátků duelů, které nemáme dobré. “

Petr Novák (HC Slavia Praha): „Zanechali jsme tady pěknou stopu... Po dvou třetinách jsme vedli o čtyři góly a obrovskou nekázní a sebeuspokojením jsme zápas prohráli. Musíme poblahopřát Plzni, která vyhrála poslední část 6:2. Měli jsme čtrnáct faulů za zápas, to je strašné číslo.“