8.8.2017, David Soumar

Jasná výhra. Starší dorost smetl Letce a slaví první úspěch

Třetí zápas přípravy přinesl starším dorostencům premiérovou výhru. Slávisté byli od úvodu duelu s Letci aktivnější. Nakonec se trefili celkem sedmkrát a mohli slavit. V závěru se lehce chytl i soupeř z Letňan, dokázal však vsítit jedinou branku. Slávisté tak mají po třech zápasech bilanci jedné výhry a dvou porážek.

přát., úterý 8.8.2017, Slavia - Letňany
7:1(3:0, 3:0, 1:1)
Letňany

Branky a nahrávky: 8. Vojinovič (Všetečka), 8. Vojinovič (Křenek, Všetečka), 16. Hradil (Brož, Zderadička), 21. Hradil (Brož), 31. Brož (Hradil, Kižlin), 32. Hasil (Vlček), 58. Vlček (Brož) – 47. Zedek (Jelínek). Vyloučení: 3:3, navíc Zderadička (SLA) a Srbek (LET) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.

Slavia: Pánek – Štibingr, Searle, Hovorka, Holý, Zderadička, Klapka – Brož, Kižlin, Hradil – Vlček, Petrák, Hasil – Křenek, Všetečka, Vojinovič.

Letňany: Zeithamel (od 30. Jeřábek) – Hlinka, Švach, Taisic, Riley, Zedek, Schönbauer, Střeštík, Pelant, Soukup, Bespalčenko, Janiurek, Pejchal, Slavík, Jelínek, Tauber, Kyctl, Lytvynov, Jeřábek, Mařík.

Moc dlouho to netrvalo a v Edenu se ukázalo, kdo bude v utkání kralovat a diktovat tempo. První doteky s pukem byly z obou stran lehce nesmělé. Pak už se ale kormidla plně chopili sešívaní. Jejich jízdu nastartovala první přesilovka, kterou jim soupeři z Letňan darovali. Všetečkovo nahození ještě dokázal tečovat Pavle Vojinovič, a brankář Zeithamel tak byl bez šance.

Buly po vstřelené brance, následná rychlá akce, kombinace na jeden dotek a druhý gól. Sešívaní slavili druhou branku krátce po úvodním zásahu. Stejná formace, co načala skóre zápasu, úřadovala zase. Hokejovou „tiki-taku“ zakončoval znovu Pavle Vojinovič.

Do sirény se trefil ještě Damien Hradil, který ujel obraně a vytáhl pěkný blafák, a Slavia se tak už během dvaceti minut ujala vedení 3:0. Stejný hráč se dokázal prosadit rychle i v prostředním dějství. Letňanští se ještě asi viděli v kabině a Damiena Hradila neuhlídal. Ten měl dost času na střelu a v klidu zakončil.

Následně sešívaní svou dominanci potvrdili a Letňany definitivně zlomili. Zásahy Jaroslava Brože a Matěje Hasila už byly pro hosty příliš. Sice dokázali také poprvé dopravit puk do Pánkovy svatyně, rozhodčí jejich branku po mele na brankovišti neuznal, a Letcům začala kontrola nad výsledkem pomalu plachtit pryč.

Za rozhodnutého stavu sešívaní lehce polevili. Výsledkem byla pasáž hry, ve které ještě Letňanští cítili šanci s výsledkem něco udělat. Jejich snaha prosadit se ale troskotala na brankáři sešívaných. Frustraci hostů podtrhly potyčky, které ve většině případů rovněž ovládali slávisté.

Přece jen ale přišel čestný zásah. Jan Zedek nenápadně nahodil a k překvapení sešívané obrany puk propadl až za brankáře, který asi neměl ideální výhled. Postupem času ale bylo stále jasnější, že tato branka hostům stačit nebude. Poslední hřebíček do letňanské rakve zatloukl Šimon Vlček, jenž slavil branku v oslabení.

Josef Beránek (HC Slavia Praha): „Myslím si, že kluci to odehráli výborně. Chtěli jsme do zápasu jít a odehrát ho podle svých představ. To se dle mého povedlo.“

Martin Rousek (HC Letci Letňany): „Od začátku to mělo jednoznačný průběh. Nestačili jsme v ničem Slavii. Nebýt polevení soupeře v poslední třetina, bylo to jejich vítězství ještě výraznější.“