8.4.2017, Jakub Slunečko

Mladí slávisti proti Rytířům znovu dotáhli skóre, závěr ale nezvládli

Třetí zápas na Memoriálu Jiřího Baráka měl pro sešívané obdobný průběh jako dva předešlé. Svěřenci trenéra Doležala prohrávali 0:2, pak se ale vzchopili a srovnali stav zápasu. Jenže potom inkasovali při vlastní přesilovce a následně už stříleli branky jenom rozjetí Rytíři, kteří v Edenu vyhráli 6:2. Slávisty v neděli čeká ještě derby proti Spartě.

Turnaj, sobota 8.4.2017, Slavia - Kladno
2:6(0:2, 2:1, 0:3)
Kladno

Branky a nahrávky: 22. Srdínko (Černý), 33. Labuzík (Hradil) – 10. Ticháček, 12. Funk, 35. Urban (Hříbal), 41. Ton (Staněk), 49. Adam (Hanousek, Funk), 52. Urban. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:6.

Slavia: Němeček (33. Konopásek) – Moravec, Horáček, Čapka, Palát, Srdínko, Stejskal, Kučera, Grim, Svoboda, Černý, Hradil, Urych, Rulc, Jágr, Slavíček, Labuzík, Míšek, Novák, Reichmann, Kvasnička.

Kladno: Gabriška – Ticháček, Funk, Košotoval, Alscher, Hříbal, Bulva, Urban, Ton, Šilhavý, Sojka, Ullrych, Bašta, Novotný, Adam, Hanousek.

Byla to zas ta samá písnička jako v předchozích zápasech, kdy slávisti museli dotahovat. Mladí hokejisti v sešívancýh dresech i tentokrát poměrně rychle prohrávali o dva góly. V 10. a 12. minutě udeřili nejprve Jiří Ticháček, potom Ladislav Funk, a Rytíři na ledě kralovali.

Domácí hráči se mohli vrátit do zápasu při 40sekundové přesilovce pěti proti třem. Jenže s tou nenaložili nejlíp – tedy tak, aby se to promítlo na skóre.

Stahovat ztrátu začali až po přestávce. Adam Srdínko si počkal na vhodný okamžik a pak nahodil na branku Kladna. Gólman nic neviděl, do toho se přidala i nějaká ta teč, a bylo srovnáno.

Že slávisti umí dotahovat zápasy, potvrdil Tomáš Labuzík vyrovnáním na 2:2 v 33. minutě.

Gól v oslabení rozhodl

Sešívaní nebyli daleko od úplného obratu, když hned po vstřelené brance ještě dostali přesilovku. Bohužel to dopadlo přesně naopak – v oslabení ujel kladenský Tomáš Urban a Rytíři zase vedli.

Hostující tým pak nekompromisně trestal chyby sešívaných, čímž Slavii položil na lopatky. Na začátku třetí části se nejdřív prosadil syn slavného otce Petr Ton. Sešívaní nehráli úplně špatně, Kladno se ale na gól natrápilo mnohem méně.

Pátý zásah přidal po přesném pasu před branku Martin Adam a všechno zakončil šestým zásahem Tomáš Urban.

Slavia – Kladno 2:6.

Jiří Doležal (HC Slavia Praha): „Dostali jsme strašně laciné góly. První dva určitě. Když jsme srovnali na 2:2, tak jsme se trochu zvedli jako v předchozích zápasech. Pak při naší přesilovce nám ujel hráč, dal na 3:2 a to nás v utkání pohřbilo. Potom tam bylo tolik chyb, hlavně ze strany obránců, to se nesmí stávat. Celkově půlka zápasu z naší strany dobrá, půlka špatná. Zítra nás čeká derby a motivaci kluci určitě budou mít.“

Jan Kregl (Rytíři Kladno): „Jsem rád, že kluci dali víc gólů než v prvním zápase. Trochu se s novým stylem hokeje sžíváme, ale konečně nám to tam napadalo. Vyzkoušeli jsme nové hráče, dobře zapadli. Je fajn, že jsme dokázali využít šance. V prvním zápase jsme byli po první třetině uspokojení, oni na nás potom vlétli, nestíhali jsme a chtěli jsme to dohánět, když už bylo pozdě. Když byla nějaká nebezpečná situace, podržel nás gólman. Spíš chceme vyzkoušet hráče, výsledky nehrají roli. Ale chci, aby si hráči vyzkoušeli nějakou roli a vidět, jak se v ní zachovají. Na základě toho uvidím, jaký bude jejich další vývoj.“