30.9.2017, Michal Toman

Přesilovkové góly nestačily, mladší dorost padl v Litvínově

Slávisty čekal v šestém kole ELIOD Extraligy mladšího dorostu duel na ledě silného Litvínova. Pražané byli svému soupeři od začátku utkání vyrovnaným soupeřem, po první třetině prohrávali o jedinou branku. Ve druhé části ale domácí udeřili. Žlutočerní se dostali do čtyřbrankového vedení, které dokázali sešívaní jen zkorigovat brankami v přesilovkách, na body už ale nedosáhli. Do Edenu se tedy vracejí s prázdnou.

6.kolo, sobota 30.9.2017, Litvínov - Slavia
Litvínov
6:2(1:0, 4:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Stehlík (Myšák, Baláž), 23. Háva (Myšák, Stehlík), 26. Nikl, 32. Skuhrovec (Myšák, Stehlík), 40. Stehlík (Skuhrovec, Háva), 49. Myšák (Nikl, Stehlík) – 35. Jágr (Čapka, Moravec), 38. Labuzík (Martinec, Moravec). Rozhodčí: Bernat – Toman, Košťálová. Vyloučení: 8:6. Využití: 3:2. Diváci: 111. Střely na branku: 37:18. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2.

Litvínov: Zelenka (41. Klika) – Hocelík, Háva, Baláž, Jonák, Gebhard, Miškovič, Kadár – Dej, Limanovský, Adamík, Vopat, Stehlík, Kudrhalt, Fišer, Nikl, Myšák, Skuhrovec

Slavia: Pittr – Horáček, Moravec, Srdínko, Němeček, Topol, Kluch, Čapka, Palát – Svoboda, Černý, Sarkisyants, Martinec, Brummel, Hofmann, Labuzík, Míšek, Reichmann, Rulc, Jágr

Sešívaní vstoupili do utkání dobře, byli svému soupeři vyrovnaným soupeřem. Přesto se však jako první prosadili Litvínovští. V početní výhodě se trefil Lukáš Stehlík, který se ale stal jediným střelcem úvodní dvacetiminutovky.

Do druhé části šli tedy svěřenci trenérů Jiřího Doležala a Davida Kuny s jednobrankovou ztrátou. Domácí ovšem své vedení rychle znásobili. Další přesilovku nejprve využil Jiří Háva, na něhož o chvilku později navázal při vyrovnaném počtu hráčů na ledě Tomáš Nikl.

Krátce po polovině základní hrací doby musel lovit slávistický brankář Pittr puk ze sítě znovu. Tentokrát po ráně Davida Skuhrovce. Chvíli nato dostali výhodu přesilové hry také červenobílí a dokázali se v ní poprvé v zápase prosadit. Kotouč poslal za Zelenkova záda Vojtěch Jágr.

A Jágr nezůstal jediným střelcem hostů. Netrvalo dlouho a sešívaní hráli další přesilovou hru a byli v ní stejně úspěšní jako v té předchozí. Z gólu se tentokrát radoval Tomáš Labuzík. Poslední slovo ve druhé třetině měli ovšem domácí. Početní výhodu využil svou druhou brankou v zápase Lukáš Stehlík.

I v závěrečné periodě se jako první prosadili chemici. Šestý puk za Pittrova záda procpal Jan Myšák. V závěru utkání dostali ještě slávisté možnost na snížení v podobě přesilové hry. Tu ale Pražané nevyužili a z Litvínova odjeli s prázdnou.