5.4.2017, David Soumar

Remíza s Letci na úvod memoriálu. Slávisté smázli dvoubrankové manko

Na vršovickém ledě ve středu odstartoval 23. ročník Memoriálu Jiřího Baráka. Letňany nad Slavií sice ještě před třetí částí vedly rozdílem dvou branek, mladší dorostenci v červenobílém ale dokázali manko smazat. Po závěrečné siréně svítil na světelné tabuli stav 3:3, a po boji dvou pražských celků se tak body musely dělit.

Turnaj, středa 5.4.2017, Slavia - Letňany
3:3(1:2, 0:1, 2:0)
Letňany

Branky a nahrávky: 2. Srdínko (Jágr), 49. Rulc, 57. Jágr (Urych) – 7. Hlaváč (Krutil), 14. Zrcek (Vojta, Václavík), 28. Zrcek (Hlaváč). Vyloučení: 3:3, navíc Skorčík (LET) 10 min OT. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 46:29. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3.

Slavia: Němeček (Janura) – Moravec, Palát, Čapka, Srdínko, Topol, Stejskal, Němeček, Vymětal – Labuzík, Černý, Hofmann, Urych, Rulc, Jágr, Míšek, Reichmenn, Svoboda, Bura, Štefko, Kvasnička.

Letňany: Kučera (30. Urban) – Klatt, Krutil, Skorčík, Vojta, Bucek, Němec, Pětník, Hlaváč, Zrcek, Petr, Straka, Dobrov, Václavík, Zajíc, Tůma.

První zápas letošního ročníku Memoriálu Jiřího Baráka proti sobě svedl dva pražské celky. Dorostenci Slavie, na jejímž ledě tradiční turnaj probíhá, se utkali s Letci z Letňan.

Domácí celek si asi jen těžko mohl přát lepší vstup do zápasu. Sešívaní mladíci se prosadili už z první akce. Z úvodní části neuběhla ani minuta a půl, když se na modré čáře k puku dostal Adam Srdínko. S pukem nic nevymýšlel a zkusil nahodit na branku střeženou brankářem Kučerou. Ke smůle letňanského mladíka s maskou nenápadné nahození sklouzlo po ledě přesně do mezery mezi betony a sešívaní mohli slavit.

Letňanští se ale nenechali rychle inkasovanou brankou rozhodit. Jako první si vydobyli právo hry v početní převaze a s přesilovkou naložili výborně. Němeček kapituloval poté, co nedosáhl na dorážku Jana Hlaváče.

Slávisté byli po většinu klání střelecky aktivnější. Zakončení se jim však moc nevedlo. Čapka orazítkoval tyčku, Svoboda neuspěl v brejku a neslavil ani Labuzík, který si efektně z rohu vybruslil před branku. Letci byli produktivnější a ještě v první části dokázali přehodit vedení na svou stranu. Na Hlaváčův úspěch navázal Filip Zrcek, který na brankovišti jako první objevil volný kotouč a dokázal ho dostat za brankovou čáru.

Letňanské znovu povzbudila i nabídnutá přesilová hra, ve které opět udeřili. Filip Zrcek zapsal v zápase už druhou branku, když se od něj puk šťastně odrazil do sítě.

Za slibného vedení v polovině zápasu Letňany prostřídaly gólmany. Namísto Kučery nastoupil Urban.

Se sešívanými to před třetí periodou nevypadlo dobře. Zbraně ani přes dvoubrankové manko nesložili. Svobodův samostatný únik byl znamením, že se blýská na lepší časy. V oslabení totiž o pár minut později ujel Šimon Rulc a v závěrečné fázi si počínal jako zkušený střelec.

Červenobílí začali hodně tlačit. Soka v poslední třetině dokonce přestříleli 22:5! Urban se tedy musel hodně otáčet. Na Labuzíkovu dorážku ještě dosáhl, i když si pravděpodobně nebyl moc jistý, kde kotouč přesně je. Na pohotovu střelu Vojtěch Jágra však ale neměl nárok. Slávistický mladík pálil z první do odkryté části branky.

Víc už úvodní duel memoriálu nenabídl, a tak si oba týmy zapsaly do tabulky první bod za remízu.

Úspěch na turnaji? Chceme být první, nepochybuje Srdínko

S remízou 3:3 mohli být nakonec sešívaní spokojení. I když byli střelecky aktivnější, soupeř je dlouho školil v produktivitě. Bod tak hráči brali. „Kluci makali, dobře jsme to otočili. Jsem spokojení,“ uvedl Adam Srdínko.

Právě šikovný obránce otevřel skóre zápasu. Úspěch slavil nahozením z modré čáry. „Padlo to tam, jsem rád. Bylo to se štěstím. Podklouzlo mu to pod betony. Kluci před ním dobře stáli,“ pokračoval.

Sešívaní už mohou vyhlížet další duel na turnaji. V pátek vyzvou slovenský tým ze Skalice. „Asi budou dobří, rozhodně je nebudeme podceňovat,“ zní od Srdínka. A s čím by byli slávisté spokojení? „Určitě chceme skončit první, na tom se nic nemění,“ říká mladý obránce, který si uvědomuje, že je třeba do pátku vylepšit produktivitu: „Musíme proměňovat víc šancí.“

David Kuna (HC Slavia Praha): „Jsem rád, že jsme skóre dokázali srovnat, protože se pro nás zápas nevyvíjel příliš dobře. Byli jsme hodně nervózní a chyběla nám větší jistota při zpracování. Ve třetí třetině získali kluci větší jistotu a dobrou bojovností jsme vyrovnali. Navíc jsme nebyli vůbec daleko od toho, abychom vývoj utkání ještě otočili v náš prospěch.“

Martin Uldrich (HC Letci Letňany): „Zkoušeli jsme sestavu do nového ročníku. Kluci spolu odehráli první ostrý zápas. Nastoupilo i hodně mladých hráčů. Jsme spokojení. Rozhodl závěr zápasu, kdy jsme maličko odešli fyzicky. Někteří jedinci nejsou tak dobře nabruslení.“