9.9.2017, Martin Svoboda

Skvělý vstup do sezony! Havířov sestřelil Krejčík

Destrukci Havířova řídil už od první třetiny. Skóroval čtyřikrát. Byl to on, kdo vedl sešívané za jasnou výhrou v úvodním zápase WSM ligy. Červenobílý tým si snadno poradil se slezským soupeřem a vítězstvím 5:1 načal parádně úvod sezóny.

1.kolo, sobota 9.9.2017, HC Slavia Praha - AZ RESIDOMO Havířov
HC Slavia Praha
5:1(1:0, 2:0, 2:1)
AZ RESIDOMO Havířov
Havířov

Branky a nahrávky:16. L. Krejčík (Kasík, Šafránek), 36. L. Krejčík (J. Drtina, Šafránek), 38. L. Krejčík (J. Drtina, Šafránek), 41. Nedvídek, 54. L. Krejčík (Z. Doležal, Šafránek) – 48. Bambula (Pořízek). Rozhodčí: Grech, Valenta – Rubáš, Šimán. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Diváci: 849. Střely na branku: 28:29. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

HC Slavia Praha: Frodl – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, Kasík, Kolařík, J. Holý – L. Krejčík, Šafránek, Z. Doležal – Kopta, Nedvídek, Jankovský – M. Ondráček, Šagát, Kubica – Tejral, Krliš, Šmerha.

AZ RESIDOMO Havířov: Falter – Postnikov, Chroboček, Krisl (C), Drtil, Petran, Staněk – P. Beránek (A), Sikora, Tomi – Fronk, Rác, Kanko – Illéš, Hudeček, Kotala – Bambula (A), Maruna, Pořízek.

Pokud někdo dorazil do haly se zpožděním, o nic nepřišel. Prvních deset minut se hráči seznamovali s novým ročníkem WSM ligy výhradně ve středním pásmu, oba gólmany čekal ostrý start až v polovině úvodní třetiny. Do té doby si prakticky nesáhli na puk. Impulsem pro rozhýbání hry byla dvojnásobná přesilovka sešívaných, ve které se předvedli tvrdými projektily beci Novák s Drtinou, avšak skóre se ještě neměnilo.

K tomu došlo až o dvě minuty později. Premiérovou trefou otevřel v 16. minutě červenobílý gólový účet v novém soutěžním ročníku Lukáš Krejčík. Po obléhaní havířovské branky a několika střelách slávistů uspěl nakonec až šikovný šestadvacetiletý útočník. Prvním dílem začal tak jeho skvělý střelecký večer.

Rozhodla druhá třetina a hattrick Krejčíka

Do druhé periody zařadily oba týmy o rychlostní stupeň navíc, Výsledkem byla mnohem svižnější a zajímavější hra s velkým počtem rušných situací, o které se starali převážně Pražané. Strážce sešívané svatyně Frodl neměl tentokrát tolik práce jako v přípravných zápasech s extraligovými týmy.

Poslední pětiminutovka prostředního dějství však patřila střelci úvodního gólu Lukáši Krejčíkovi. V obranném pásmu slezského týmu se trvale zabydlel a jako nesmlouvavý predátor dvakrát udeřil. Díky jeho pohotovým a přesným střelám mezi 16. a 18. minutou zkompletoval hattrick.

Do závěrečné třetiny šli červenobílí v klidu s trojnásobným vedením v zádech a když hned v úvodu ještě navýšil skóre Lukáš Nedvídek gólem o brusli havířovského gólmana Faltera o další stupínek, zápas se proměnil v klidnou podívanou. Hosté sice ještě dokázali korigovat díky trefě Jana Bambuly, ale na závěr si opět vzal slovo ostrostřelec večera Lukáš Krejčík, který nevídanou kanonádou a svým čtvrtým úspěchem završil celkovou výhru červenobílých na 5:1.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Musím kluky za dnešní výkon pochválit. Viděli jsme oboustranně rychlý a bojovný hokej. Na začátku náš možná trochu svazovala nervozita, protože to bylo první mistrovské utkání a ještě na domácím ledě. Pak jsme se do toho ale dostali a hráli parádní zápas. Těší nás, že dal Lukáš Krejčík hned v prvním soutěžním utkání čtyři góly, ale budeme jen rádi, když se k němu přidají i ostatní.“

Martin Janeček (AZ RESIDOMO Havířov): „Myslím, že jsme výborně začali a první třetinu byli lepší. Pak jsme se ale ukázali jako méně zkušené mužstvo v tom, že jsme se ve druhé části neudrželi na uzdě emoce a vyfaulovali se. To podle mě nakonec rozhodlo celé utkání. Ačkoliv jsme šli do třetí třetiny s odhodláním zápas zvrátit, tak jsme rychle dostali smolnou branku a bylo více méně po zápase. Gratuluji Slavii a chtěl bych poděkovat našim fanouškům, kteří přijeli v hojném počtu. Mrzí mě, že jsme se jim neodvděčili třemi body.“