4.11.2017, Adam Nejedlý

Starší dorostenci nevsítili gól a z Liberce se vracejí bez bodu

Nepovedené utkání za sebou mají talentovaní starší dorostenci. Na ledě Bílých Tygrů se jim nedařilo v koncovce, a i přesto, že svého soka přestříleli, padli hned šestigólovým rozdílem. Do Prahy se tak mladí bojovníci s hvězdou na hrudi vracejí bez bodu, dále však okupují druhé místo tabulky skupiny B Extraligy staršího dorostu.

18.kolo, sobota 4.11.2017, Home Credit Aréna, Liberec - Slavia
Liberec
6:0(2:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Vomáčka (Hájek), 12. Žůrek (Rychlovský, Šafařovský), 31. Šafařovský (Maťátko, Žůrek), 37. Šeliga (Rychlovský), 45. Šafařovský (Maťátko, Charvát), 59. Vomáčka (Bitman). Rozhodčí: Vyštejn – Axman, Serbus. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:0. Diváci: 67. Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 6:0.

Liberec: Novák – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Charvát, Bieniek, Nikolič, Žůrek, Had, Ira – Rychlovský, Šír, Maťátko, Liška, Drábek, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek (C), Šafařovský, Šeliga

Slavia: Málek – Mareček, Štibingr, Zderadička, Macek, Antoš, Srdínko, Holý – Brož, Kižlin, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Vaniš, Houška, Petrák, Klapka

Vstup do zápasu se lépe podařil domácím hráčům, první šanci si po chybě sešívané obrany připsal Šafařovský, pozorného Málka však překonat nedokázal. Liberecké to ale příliš mrzet nemuselo, jelikož pouze pár minut poté se ke kotouči probil Severočech Benjamin Vomáčka, který dotlačil puk za brankovou čáru a otevřel skóre utkání. V polovině úvodní periody byl navíc vyloučen Hradil, v nastalé přesilové hře vypálil Šafařovský a Jakub Žůrek tečoval kotouč do sítě – 2:0.

Pražané se osmělili až několik minut před zazněním sirény, břevno domácí svatyně orazítkoval agilní Brož. Talentovaní slávisté si poté vytvořili velký tlak, kýženou kontaktní branku však vsítit nedokázali a v polovině utkání tak udeřili Bílí Tygři. O překonání Málka se pohotovou dorážkou postaral všudypřítomný Petr Šafařovský. Sešívaní se snažili o návrat do zápasu, seč jim síly stačily, ale další šikovná teč domácích, tentokrát zásluhou Dominika Šeligy, odsoudila bíločervené k neúspěchu.

Liberec do konce utkání přidal ještě dvě branky, pohlednou individuální akcí nejprve překonal Málka Petr Šafařovský. Těsně před skončením třetí periody pak uzavřel skóre pohotově zakončující Benjamin Vomáčka.