10.8.2017, Michal Toman

Tři góly přinesly třetí vítězství v řadě. Slavia přemohla Rytíře

Slávisté přivítali ve třetím přípravném zápase na domácím ledě kladenské Rytíře. Pro hosty šlo o první utkání v nové sezoně a na jejich hře to bylo znát. Ještě než se stačili rozkoukat, už prohrávali o dvě branky. Sešívaní naopak po celou šedesátiminutovku potvrzovali svou formu v přípravě, chybělo jen více štěstí v koncovce. Třetí slávistickou výhru v řadě tak pojišťoval až v poslední minutě do prázdné branky Martin Ondráček.

přát., čtvrtek 10.8.2017, Slavia - Kladno
3:1(2:0, 0:1, 1:0)
Kladno

Branky a nahrávky: 3. Kadlec (Novák, Šafránek), 4. Krliš (Růžička), 59. Ondráček (Kubica) – 22. Kloz (Matula). Rozhodčí: Battěk, Bejček – Komárek, Frodl. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Slavia: Polívka – Drtina, Kasík, Barák, Novák, Kolařík, Růžička, Ryzák, Holý – Krejčík, Šafránek, Kadlec – Kopta, Nedvídek, Krliš – Jankovský, Kubica, Ondráček – Tejral, Furch, Šmerha

Kladno: Cikánek (31. Kopřiva) – Štindl, Hořava, Matula, Štich, Kehar, Lenďák, Zelingr, Veber – Kružík, Tůma, Strnad – Kloz, Redlich, Kaut – Machač, Pekr, Lorraine – Zikmund, Svendlund, Kubík

Třiadvacet sekund, dvě velké šance a dva přesné zásahy. Tak vstoupili sešívaní do domácího přípravného utkání s kladenskými Rytíři. První gólovou trefu zaznamenal ve třetí minutě z dorážky Martin Kadlec a na listině střelců nezůstal dlouho sám.

Růžička to z nadějné pozice zkoušel od modré. Jeho pokus sice jeden z obránců srazil, ke smůle hostů se však kotouč po odrazu dostal na levý kruh přesně na hůl Václava Krliše, který měl před sebou odkrytou branku a neměl problém do ní puk doklepnout.

Atraktivní hokej nezkazilo ani rozbité hrazení

Krátce po druhé brance to na ledě vypadalo jako na veřejném bruslení. V rohu slávistického pásma se musel opravovat mantinel a hráči tak mohli na ploše jen v poklidu kroužit. Chvilku to sice trvalo, ale za pár minut už se zase hrálo.

A do akce se znovu pustili domácí. Tejral doplnil rychlý kontr Slavie a dobře se nabídl na brankovišti. V zakončení z bezprostřední blízkosti ovšem neuspěl. Do jeho střely totiž vložil hůl jeden z kladenských obránců.

Kladenští se v první třetině dostali v podstatě jen k jedné šanci, ale stálo to za to. Hořava se výborně natlačil na brankoviště, kde zabojoval o puk a nechybělo mnoho, aby černý nesmysl přehodil přes Polívkův beton až do sítě.

Slávistický gólman ale inkasoval poprvé až na začátku druhé periody. Matula mířil křižnou přihrávkou na jednoho ze spoluhráčů na brankovišti. Po sérii odrazů se nakonec puk dostal až k Janu Klozovi, jenž neměl se zakončením sebemenší problém.

Vyrovnání se Kladno nedočkalo

Rytíři následně dostali velkou šanci na vyrovnání, když fauloval dvakrát po sobě Ondráček a byl vyloučen na čtyři minuty. Pražané si ovšem v oslabení poradili a do třetí dvacetiminutovky šli s jednogólovým náskokem.

A mohli ho brzo navýšit. Jankovský vybojoval kotouč na útočné modré a v akci ho doplnil i spoluhráč. První jmenovaný nakonec volil střelu nad lapačku. Kopřiva ale vytáhl luxusní zákrok a puk chytil.

V posledních minutách ještě zkusili Kladenští hru bez gólmana, ale v té se do většího tlaku nedostali. Sešívaní naopak potvrdili svou třetí výhru v řadě. Do prázdné sítě hostů se trefil od útočné modré čáry Martin Ondráček.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Jsme rádi, že jsme vyhráli před domácím publikem. Kladno bylo kvalitním soupeřem, zápas nás dobře prověřil. Myslím, že jsme měli dobrý vstup do utkání. Potom jsme trochu povolili v aktivitě, soupeř byl lepší, ale ve třetí třetině jsme se zlepšili a zápas jsme zaslouženě vyhráli. Důležité bylo ubráněné čtyřminutové oslabení, to nám hodně pomohlo.“

Miloslav Hořava (Rytíři Kladno): „Byl to náš první zápas, kluci plnili naše pokyny a hráli moc dobře. Nejvíc se mi líbilo jejich nasazení. Nikdy nemůžeme být spokojení, ale v zápase bylo to, co jsme od mužstva chtěli vidět - pohyb a věci, které trénujeme. Měli jsme hluchý začátek, Slavia byla lepší a zaslouženě vyhrála.“