13.1.2018, David Soumar

Vedení mladšímu dorostu proteklo mezi prsty. Kladno otočilo

Aktivita a nespočet střel na banku PZ Kladna. Mladší dorostenci vletěli na svého soka a dostali se i do vedení. Většinu šancí ale nevyužili, což je nakonec mrzelo. Soupeř dokázal stáhnout manko a obrat dokonal v prodloužení. Z duelu s PZ Kladnem berou sešívaní mladší dorostenci pouze bod.

C7, sobota 13.1.2018, Slavia - PZ Kladno
3:4p(1:0, 2:1, 0:2 - 0:1)
PZ Kladno

Branky a nahrávky: 15. Labuzík (Kluch), 24. Sarkisyants (Rulc), 29. Rulc (Hofmann, Sarkisyants) – 39. Vimmer (Vyhnal, Darsa), 51. Šťastný (Štrombach, Darsa), 57. Štrombach (Šťastný, Darsa), 61. Vyhnal (Štrombach). Rozhodčí: Vojtěchovský – Kučera, Nekvapil. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Diváci: 71. Střely na branku: 46:27. Průběh utkání: 3:0, 3:4.

Slavia: J. Němeček – Horáček, Moravec, Srdínko, D. Němeček, Kluch, Čapka, Palát, Kučera – Burda, Černý, Sarkisyants, Martinec, Brummel, Hofmann, Labuzík, Míšek, Slavíček, Rulc, Jágr.

PZ Kladno: Burda – Vyhnal, Horák, Hříbal, Krejžík, Vinš, Brejcha – Strand, Rejna, Štrombach, Hurta, Karamazín, Votoupal, Šťastný, Šugár, Darsa, Pulda, Vimmer, Hanousek, Adam.

Byli to sešívaní dorostenci, kdo se jako první chopil otěží zápasu. Burda se ve své kleci musel otáčet. Frekvence puků, které směřovaly do jeho pracoviště, byla slušná. Za dvě třetiny na jeho branku letělo celkem dvaatřicet střel.

Ne všem však dokázal odolat. První gól stihli slávisté vsítit ještě v úvodní části. Tomáš Labuzík si na brankovišti počínal opravdu skvěle. Kluchovu ránu z modré dokázal tečovat jako skutečný mazák.

Pražany první branka nakopla a najednou jim narostla křídla. Stejně dobře totiž červenobílí vstoupili do druhé periody. Ze zmatku před brankou hostů dokázal vytěžit branku Viacheslav Sarkisyants. Když pak přidal třetí branku Šimon Rulc vypadalo to, že domácí zápas s papírově slabším soupeřem v klidu zvládnou.

Jenže PZ Kladno se rozjelo. Jágr v oslabení v brejku sám proti brankáři neuspěl, a tak se skutečně ozvali i Středočeši. Půl minuty před sirénou ukončující druhou část dokázal zaváhání v obraně potrestat Štěpán Vimmer.

Branka na 3:1 dodala Kladnu potřebnou energii. Slavia bránila vedení, seč mohla. Ale neubránila... Kontaktní branku zařídil Adam Šťastný, který tečoval puk před brankářem Němečkem.

To zbývalo do konce základní hrací doby jen deset minut. Štrombach pak v následující akci ujel obraně a hnal se na slávistickou branku sám, ovšem neuspěl. Mrzet ho to ale tolik nemuselo. V závěru třetiny svůj neúspěch napravil. Filip Štrombach zamířil přesně na bližší tyč a vyrovnal.

Šlo se tak do prodloužení, které nabídlo přesilovku Kladna 4 na 3. Slibnou početní převahu dokázali hosté využít. Už po 52 sekundách se trefil David Vyhnal, a rozhodl tak o osudu zápasu. Kladno obrat dokonalo.

Jiří Doležal (HC Slavia Praha): „Vypadá to, že máme nějaký syndrom PZ Kladno. Ze všech zápasů, co jsme s tímto soupeřem sehráli, máme jen dva body. Přitom je vždy přestřílíme. Přehrávali jsme je. Ve druhé třetině jsme měli k dispozici několik situací dva na jednoho. Ty jsme nevyužili. Hloupými chybami jsme si poté nechali dát dvě branky ve třetí třetině. Nepohlídali jsme tam přebrankový prostor. Směrem dopředu jsme ale zápas odehráli dobře. To, co jsme chtěli hrát, fungovalo a dělalo hostům problémy. Možná i větší hlad Kladna po gólech nakonec rozhodl. Velmi mě to mrzí, kluky jsme chtěli pochválit.“

Pavel Křepelka (PZ Kladno): „Dvě třetiny jsme byli horším týmem. Nepadali jsme do střel. Nedali jsme do toho všechno. Až ve třetí třetině jsme do toho začali padat po tlamě. Přineslo to ovoce, pro Slavii je to asi kruté. Za tu bojovnost, jsme si ty body asi zasloužili. Dali jsme do toho srdíčko. “