1993-94: Postup do extraligy

Do historické sezóny vstupovala Slavia s trenérskou dvojicí Pavel Richter a Tomáš Herstus. Tým posílili Jiří Heš a Tomáš Kupka ze Vsetína, z Benešova Václav Eiselt, ze Sparty přišel na hostování František Ptáček a z Ukrajiny dorazili Vadim Kulabuchov a Anatolij Najda.

V základní části 1. ČNHL se Slavii dařilo a po 40 kolech obsadila 2. místo s patnáctibodovou ztrátou na Vsetín. Během sezóny došlo k přesunům na trenérských postech. Funkci manažer převzal Tomáš Herstus a na jeho místo přišel Richard Farda. Slávisté také výrazně pronikli do popředí tabulky produktivity. Jejím celkovým vítězem se stal Anatolij Najda s 51 body (15+36), na 2. místě skončil Miroslav Tejral 49 (16+33), v první patnáctce byl ještě Vadim Kulabuchov 35(17+18). Mezi obránci figuroval na 6. místě Jiří Heš s 18 body (6+12).

Ve čtvrtfinále play-off 1. ČNHL se střetla Slavia s Havířovem a souboj nakonec vyhrála 3:1 na zápasy, což znamenalo postup do semifinále. V tom jí bylo soupeřem mužstvo KP Brno a i s ním si Slavia úspěšně poradila, tentokrát jednoznačně 3:0 na zápasy. Podařilo se tak postoupit do baráže o extraligu, kam Slavii doprovodil Vsetín. V baráži je čekaly poslední dva týmy extraligy Hradec Králové a Jindřichův Hradec. Hrálo se systémem 2krát každý s každým doma - venku. Před baráží se Slavii podařilo získat velikou posilu v podobě Vladimíra Růžičky, který se vrátil do Čech ze zámoří s krátkým zastavením ve švýcarském Zugu. Na jeho angažování měl lví podíl trenér Farda. Svůj um předvedl "Růža" hlavně v důležitém zápase v Hradci Králové, kde hattrickem rozhodl o vítězství Slavie v poměru 6:5. Postup stvrdila Slavia v posledním zápase doma proti Jindřichově Hradci a oslavy tak mohly začít!

ZÁKLADNÍ ČÁST
2. místo

BARÁŽ
Doma:
Vsetín 4:4 (Kulabuchov, Ptáček, Dopita, Blažek), Hradec Králové 4:2 (Penk, Placatka, Tejral, Blažek), Jindřichův Hradec 4:1 (Růžička, Najda, Placatka, Dopita)
Venku:
Vsetín 0:3, Hradec Králové 6:5 (Růžička 3, Antoš 2, Heš), Jindřichův Hradec 3:5 (Tejral, Najda, Kulabuchov)

KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ
Postup do extraligy

(od sezóny 1994-95 budeme přinášet i osobní statistiky všech hráčů

Na postupu do extraligy se podíleli:

Brankáři: