6. srpen
Slavia Litoměřice
17:30
13. srpen
Slavia Sokolov
17:30
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
OHLASY
9. října 2017

„Terminátor“ Kubica prolomil domácí trápení. Při gólu měl obavy

V Edenu už jsme zase doma my. Tuhle jasnou zprávu dali sešívaní na vědomí v pondělním zápase proti Přerovu. Zdeněk Kubica poslal Slavii do vedení 1:0 přesilovkovou brankou, která byla nakonec vítězná. „Konečně jsme hráli podle představ. Bruslili jsme dopředu i dozadu, zbytečně jsme nepropadali, nedělali chyby,“ chválil slávistický útočník celý tým po výhře 2:0.

Když Kubica dostal v osmé minutě přihrávku před prázdnou branku, všichni diváci už dopředu slavili. Jasná tutovka. Jenže pro samotného střelce to vůbec nebylo tak lehké. „Šáfa vyjížděl v přesilovce zpoza brány, dával mi to před prázdnou. Jenže já jsem to dostal trochu pod nohu, tak jsem si k tomu musel malinko couvnout,“ popisoval Kubica.

„A nakonec jsem měl docela obavy, protože mi puk přišel pod brusle, do toho jsem ještě spadnul, takže trochu štěstí,“ líčil slávistický forvard se smíchem trable při rozhodující brance. Puk naštěstí zaplaval do sítě, což bylo pro ráz utkání rozhodující.

0
Poprvé v letošní sezoně sešívaní udrželi nulu na kontě inkasovaných branek

Slávisti po zbytek zápasu na ledě jezdili, konečně doma v Edenu vedli a začali si víc a víc věřit. Všechno navíc podpořil skvěle chytající Dominik Frodl – ze 32 střel nepustil sešívaný gólman za svá záda jedinou. „Gólman rozhodoval. Byl to Frodův zápas, neskutečně nás podržel,“ chválil Kubica ryšavého brankáře.

Makal ale celý tým od prvního do posledního hráče. Sešívaní konečně hráli doma v Edenu s jistotou, beze strachu, pryč byl blok z předchozích zápasů, kdy se tým Milana Razýma nemohl na vlastním ledě prosadit.

„Konečně jsme hráli podle představ. Bruslili jsme dopředu i dozadu, zbytečně jsme nepropadali, nedělali chyby. Možná to začalo i trochu lepit,“ pochvaloval si Kubica.

Aktivní hra nepustila v této sezoně výborně hrající Přerov do žádných větších šancí. Výsledkem byla druhá branka z hole Jiřího Drtiny a úsměv na tváři všech slávistů.

I na té Zdeňka Kubici, kterou v poslední době „krášlí“ několik zajímavých hokejových šrámů. Nejdřív schytal před pár zápasy nepříjemný úder hokejkou, po kterém se mu oko zalilo krví. A naposledy v Kladně dostal ještě ránu do nosu, což už na jeho tváři vykouzlilo hodně zajímavou image.

„Už mi říkali, že s tím červeným okem vypadám jako terminátor. Teď mi k tomu přibyl ještě nos, takže mám hezké zkrášlení,“ smál se Kubica – živoucí důkaz slávistické bojovnosti. Snad se i díky ní tým Milana Razýma konečně odrazí k lepšímu postavení v tabulce.

Autor Jakub Slunečko
Nepřehlédněte
A-TÝM 6.7.2020

Odpočítáváme speciální start sezony! Sledujte naše sociální sítě

Napětí stoupá a slávistická srdce zrychlují tep - novou sezonu odstartujeme v Edenu přípravným utkáním 6. srpna v 17:30. Speciální program odhalí i jedno velké překvapení. Potěšíme oko skalních ...

Číst více
ROZHOVORY 5.7.2020

Brož o studiu na vysoké škole: V zápřahu s hokejem se rozhodně nenudím

Slavia má ve svých řadách také několik hráčů, kteří studují na vysoké škole. Jedním z nich je útočník Jaroslav Brož, který v rozhovoru nastiňuje, jak jeho studium probíhá nebo jaké má cíle na ...

Číst více
MLÁDEŽ 3.7.2020

Chceme, aby kluci makali, ale zároveň se bavili hokejem, říká trenér dorostu Slížek

Dorostenci mají za sebou letní přípravu, v rámci níž se s týmem připravovala celá řada nových hráčů. Trenér Ladislav Slížek se v rozhovoru krátce ohlíží za uplynulým obdobím a nastiňuje představy pro ...

Číst více
A-TÝM 30.6.2020

Přípravu jsme zaměřili na sílu a dynamiku, v sobotu byly běhy, přibližuje trenér Doležal

Sešívaným skončila v pondělí suchá část letní přípravy. Po osmi náročných týdnech je čeká krátká dovolená, po níž už vyjedou na led. Asistent trenéra Jiří Doležal vypráví v rozhovoru o uplynulém ...

Číst více