Olympionik Červenka: Rád bych viděl Slavii zpátky v extralize

12.02.2018, Jakub Slunečko

(Přímo z olympiády v Pchjongčchangu) Slavia má na olympiádě několikanásobné zastoupení svých odchovanců. Kromě brankáře Dominika Furcha nebo útočníka Michala Birnera jde i o zkušeného reprezentanta Romana Červenku. Dvaatřicetiletý útočník vyhrál se Slavií poslední titul a „svůj“ klub nepřestává sledovat ani po pěti letech od posledního startu v sešívaném dresu.

Romana Červenku jsme potkali přímo na olympiádě v Pchjongčchangu. Národní tým se tady pod vedením Josefa Jandače připravuje na začátek prestižního turnaje a sešívaný odchovanec zažívá už třetí olympiádu.

Po zkušenostech z Vancouveru a Soči se ale teď Červenka v Koreji jako mazák necítí: „Léta přibývají, ale já se pořád cítím relativně mladý,“ smál se. „Ale když už jste na olympiádě potřetí, tak si toho člověk hrozně váží. Je to úplně jiný pocit než mistrovství světa.“

Za Slavii hrál Roman Červenka naposledy v sezoně 2012/2013

Červenka by měl na olympijských hrách nastupovat v lajně s dalším exslávistou Michalem Vondrkou, trojku pak doplní plzeňský Tomáš Mertl. „Mertlíka zatím tolik neznám, ale Mižu (Vondrka, pozn.) se mnou hrál ve Slavii, takže o tom vím hodně,“ vzpomínal Červenka na společná léta v sešívaném dresu.

Na pražský Eden, který ho hokejově vychoval nezapomíná ani teď. I když hraje už druhou sezonu ve švýcarském Fribourgu a dres Slavie naposledy oblékl v sezoně 2012/2013. „Samozřejmě sleduju, co se děje doma. A Slavia mě zajímá ze všeho nejvíc,“ říkal Červenka v Koreji.

„Výsledky sleduju na internetu. A když jsem byl teď zraněný, tak jsem se zašel podívat osobně,“ popisoval trudné období letošní sezony, kdy se dvakrát zranil.

„Je to klub, ve kterém člověk vyrostl a má k němu velkou vazbu. Rád bych viděl Slavii v extralize, snad se toho dočkáme,“ doufal na závěr Červenka.