Zápas rozhodlo štěstí, říká střelec Martin Kadlec

04.03.2018, Adam Nejedlý

Dva góly z hole Martina Kadlece v závěru třetího čtvrtfinále proti Přerovu potvrdily sešívané vítězství a přiřkly Slavii tři mečboly pro postup do semifinále play-off. Co dle červenobílé třináctky rozhodlo napínavý zápas plný zvratů na obou stranách kluziště? „Pokud bych si měl vybrat mezi bojovností, kvalitou a štěstím, řeknu rozhodně štěstí,“ hlásil zkušený útočník po zápase.

Martine, po zápase asi panují příjemné pocity. Jaké je vaše hodnocení?
Přijeli jsme do Přerova zvítězit, a to se povedlo. Zatím tedy panuje maximální spokojenost a doufáme, že i druhé venkovní utkání dopadne v náš prospěch.

Jaký byl největší rozdíl mezi zápasy v Edenu a utkáním na Moravě?
V Přerově panuje bouřlivá atmosféra, diváci si přišli užít hokej. Zápasu to hodně přidalo, utkání mělo větší náboj. Občas to možná šlo až lehce za hranu, to ale k play-off nepochybně patří a celou sérii to pak trochu vyhrotí.

Viděli jsme mnoho vyloučení, chvílemi se více přerušovalo, než hrálo. Uškodilo to hodně tempu utkání?
Samozřejmě to zápasu uškodí. Nikdo nemá rád, když se více řeší přestupky, než se hraje. Hráči z toho trochu vypadnou a těžko se pak člověk dostává zpět do tempa.

Utkání zlomil gól do šatny, ví Kadlec

Zápas byl vyrovnaný, skóre se přelévalo ze strany na stranu. Jak jste vnímal náročnost utkání?
Jasně, byl to typický zápas play-off, hra se střídavě přenášela z jedné strany kluziště na druhou. Vedli jsme a chtěli jsme výsledek udržet, domácí ale skóre otočili a najednou jsme to byli my, kdo musel zabrat. I přes prohru domácího týmu to pro diváky musel být zajímavý a atraktivní zápas. My jsme moc rádi, že jsme ho dotáhli do vítězného konce.

Kde se utkání definitivně zlomilo ve prospěch Slavie?
Myslím, že tím gólem čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny. Na konci prostřední dvacetiminutovky jsme v krátké době otočili skóre, to bylo podle mě pro utkání zlomové.

Co o výsledku rozhodlo?
Kdybych si měl vybrat mezi bojovností, kvalitou a štěstím, řeknu rozhodně štěstí. Měli jsme prostě a jednoduše více štěstí než Přerov.