Chřipková epidemie zažehnána. Sešívaní během volna pořádně orazili

08.03.2018, Hana Hájková

Po perfektně odmakaném čtvrtfinále musela přijít odměna. Sešívaní ji dostali ve formě dvoudenního volna. Každý tento čas využil po svém, ale například brankářská jednička Dominik Frodl a dokonce i trenér Milan Razým museli hlavně doléčit nemoci, které se o ně pokoušely. Díky rychle odehrané sérii s Přerovem ale měli sešívaní dostatečný čas vše doléčit.

Příprava na semifinále už je sice v plném proudu, ale dva dny volna všem jenom prospěly. Každý si zvolil typ relaxace, který mu vyhovoval, někteří se snažili překonat chřipku a jiné virózy.

Dominik Frodl musel i na kapačku. V semifinále by ale měl být připraven

Své o tom ví Dominik Frodl, kterému nemoc nedovolila nastoupit do brány ani v Přerově. „Už v neděli před prvním zápasem na mě přišla viróza, proto jsem si vzal volno, a dokonce byl v nemocnici na kapačkách. Následně jsem dostával injekce, ale moc nepomáhaly. Teď během dvou dnů volna jsem se dal stoprocentně do pořádku,“ říká brankář s úlevou.

Že se i na střídačce dá pořádně prochladnout, potvrzuje trenér Milan Razým, který během volna doléčil chřipku, jejíž známky na sobě pociťoval už v Přerově.

Další červenobílí se snažili především odpočívat a nabrat síly na přípravu před semifinálovými zápasy. Každý si oddych vybral podle svého gusta. „Já jsem byl doma a snažil se především co nejvíc relaxovat, hlavně spánkem. Bylo toho hodně, takže jsem si chtěl především odpočinout,“ zmiňuje Jindřich Barák.

Ani Zdeněk Doležal to s větší námahou nepřeháněl, ač si stihl i zasportovat. „Nedělal jsem prakticky nic. Po zápasech v Přerově jsem byl hodně unavený, takže moc na nic nebyly síly. Jen jednou jsem si byl zahrát tenis, jinak jsem víceméně odpočíval a trávil čas s přítelkyní,“ popisuje svůj program výše zmíněný útočník.

Stejně tak ostatním hráčům volno rozhodně nevadilo a prioritou všech bylo načerpat síly do dalších utkání. „Minulý týden byl náročný, takže si alespoň trochu odpočineme od zápasového stresu. Máme víc času se připravit na dalšího soupeře,“ pochvaluje si Lukáš Nedvídek.

Rychle odehraná série s Přerovem tak měla skvělou výhodu v tom, že se sešívaní mohli dostat do zdravotní pohody. Doléčili nejenom hokejové zranění, ale překonali snad nadobro i chřipkovou epidemii, která momentálně v Česku působí problémy na všech frontách.