V Edenu se odehraje 24. ročník Memoriálu Jiřího Baráka

01.04.2018, David Mencl

Od středy 4.4. do neděle 8.4. se bude konat už 24. ročník Memoriálu Jiřího Baráka. Tradiční turnaj mladších dorostenců pořádá za podpory hlavního města Prahy Slavia a na ledě v Edenu přivítá Spartu, Liberec, Třemošnou a slovenskou Skalicu.

Už po čtyřiadvacáté se na Zimním stadionu v Edenu bude konat jeden z nejznámějších turnajů pořádaný Slavií. Pětice celků dorostu bude bojovat o výhru na Memoriálu Jiřího Baráka.

Jiří Barák patřil k největším slávistům, během svého života se neustále pohyboval kolem nejstaršího českého hokejového klubu. Trénoval mládežnická mužstva i sešívané áčko, stal se členem výboru ledního hokeje a byl ředitelem několika mládežnických turnajů.

V roce 1974 dostal funkci ředitele nově zastřešeného stadionu a pod jeho vedením se v Edenu konalo i několik zápasů mistrovství světa v roce 1985.

Ve Slavii se pohybovali i Barákovi potomci, syn Jindřich byl několik let v představenstvu klubu a vnuk prošel mládeží a v poslední sezóně patřil ke stabilním členům slávistického áčka. Působil ale i na Slovensku a zahrál si třeba i za Litoměřice.

Po smrti Jiřího Baráka v roce 1991 se na jeho počest koná turnaj nesoucí jeho jméno. Naposledy si celkovou výhru odvezla Sparta.

Čtyřidvacátého ročníku se zúčastní pět týmů, hrát se bude systémem každý s každým, dohromady tedy bude k vidění deset utkání, po kterých se vytvoří tabulka. Žádné vyřazovací boje se konat nebudou.

Aktuální informace o turnaji najdete na oficiální facebookové stránce turnaje.