Medaile na dosah! Osmáci míří na republikové mistrovství

27.03.2018, David Mencl

Slávisté ve své skupině sice skončili na druhém místě, těsně za Plzní, ze všech celků na druhých místech ovšem měli nejvíce bodů. Díky tomu se červenobílí podívají do Ostravy, kde se uskuteční finálový turnaj. O mistra republiky budou sešívaní bojovat po čtyřech letech. V sezóně 2013/14 se až ke stříbru prokousal tým kolem současných starších dorostenců.

 
 

Slávistická mládež po několika horších letech začíná znovu bodovat. Junioři i starší dorostenci si zahráli v play-off, páťáci i šesťáci ovládli své skupiny v žákovských ligách a sedmáci skončili druzí. Zřejmě největšího úspěchu pak v letošní sezóně můžou dosáhnout osmáci.

Ti si vybojovali účast na závěrečném finálovém turnaji, kde v konkurenci šesti celků budou bojovat o titul mistra republiky v kategorii starších žáků. Půjde o konfrontaci s nejlepšími týmy z celého Česka.

Červenobílí změří síly se svým sokem ze skupiny, Plzní, kladenskými Rytíři, úhlavním rivalem z Holešovic, brněnskou Kometou a domácími Vítkovicemi.

Turnaj začíná už ve středu 28. března a skončí v neděli 1. dubna. Na nikoho tak nečeká nic lehkého, pět plnohodnotných zápasů v pěti dnech, navíc proti stejně kvalitním soupeřům dá zabrat i dospělým hokejistům. K celkové výhře tak dokráčí jen ten, co kromě hokejových dovedností předvede i potřebnou vytrvalost a fyzickou zdatnost.

Svěřenci trenérů Kucharčíka a Pomahače zahájí mistrovství proti Plzni, následovat bude souboj se Spartou. Ve třetím duelu čeká na sešívané duel s domácími Vítkovicemi, po kterém přijde na řadu Kometa. Na závěr si to pak červenobílí rozdají s Kladnem.

F1 st 28.3.2018 Plzeň Slavia 17:30
F2 čt 29.3.2018 Sparta Slavia 15:30
F3 pá 30.3.2018 Slavia Vítkovice 12:00
F4 so 31.3.2018 Slavia Kometa Brno 09:30
F5 ne 1.4.2018 Slavia Kladno 07:45

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2018 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže