Slavia zbrojí na Motor. Podaří se sešívaným obrat favorita?

11.09.2018, Martina Kramerová

Slavia odehrála v Edenu první zápas nové sezony a z ledu odcházela poražena. Přestože si proti Přerovu dokázala vypracovat vedení, Zubři duel otočili a nakonec slavili triumf 4:2. Sešívaní si mohou napravit reputaci už ve středu, kdy vyrážejí na horkou půdu jihočeského Motoru. Ten má rovněž co vylepšovat. V pondělním klání proti Jihlavě totiž padl ostudným výsledkem 0:7.

3. kolo: ČEZ Motor České Budějovice vs. HC Slavia Praha

Porovnání týmů
9. místo (3 b.)
Postavení v tabulce
13. místo (0 b.)
Skóre
Jihlava – České Budějovice 7:0
Slavia – Přerov 2:4

Na ostrý start nové sezony se čekalo několik měsíců, a tak přišli fanoušci do Edenu na duel s Přerovem řádně natěšeni. Sešívaní se k jejich velké radosti ujali v závěru první třetiny vedení, hostům se však povedlo duel dvěma góly otočit. Slavii se povedlo do konce druhé třetiny vyrovnat, když se trefil Šagát, jenž skvěle využil Krejčíkův pas a pohodlně zavěsil.

Zubři však nakonec přidali ještě dvě trefy a odvezli si z Prahy tříbodový zisk. Sešívané prohra bolela o to víc, že byli pro zkušenější Moravany rovnocenným soupeřem.

Taková je zápasová bilance obou celků z uplynulé sezony. Oba dokázaly dvakrát a dvakrát prohrály.

„Ve druhé třetině jsme oproti té první přestali hrát, už jsme tolik neútočili, navíc jsme tam měli málo střel a také jsme se moc netlačili do brány. Pak nám dali dva góly a to nás trochu opařilo. Sice jsme stačili do konce třetiny vyrovnat, ale to nestačilo,“ zhodnotil zápas střelec úvodní branky Zdeněk Kubica.

Zároveň ale přiznal, že ve hře Slavie byly i momenty, na kterých se dá v příštích duelech stavět. „Měli jsme tam pasáže, kdy jsme hráli dobře, rychle jsme soupeře napadali a obírali ho o puky. Na tom můžeme v dalších zápasech určitě stavět.“

Jestli si slávisté vezmou pozitiva i negativa k srdci, se může ukázat už ve středu v Českých Budějovicích, kam se sešívaná letka chystá v rámci 3. ligového kola. Na půdě Motoru čeká svěřence trenéra Říhy hodně těžký zápas.

Sešívaný klenot proti Slavii. Endál nastoupí v dresu Motoru

Obě mužstva naposledy prohrála a budou si chtít vylepšit tabulkové postavení i reputaci. Jihočeši navíc museli kousat prohru 0:7, kterou jim uštědřila Jihlava. Před domácími fanoušky se budou chtít předvést lépe a své příznivce si usmířit.

Ještě loni hrál Lukáš Endál proti Motoru v dresu Slavie. Teď bude stát na druhé straně kluziště.

Vzájemná bilance z uplynulé sezony nehovoří ani pro jednoho. Slávisté loni dokázali dvakrát zvítězit (2:1 a 4:3 po nájezdech), ve stejném počtu utkání ale odcházeli z ledu poraženi (1:5 a 2:4).

Co hovoří pro Motor? Pražané opět narazí na mužstvo, jež disponuje nabitým kádrem. Zatímco Slavia se v létě vydala novou cestou a začala stavět především na mladých talentovaných hráčích a odchovancích, Motor opět myslí na nejvyšší příčky a soupiska podle toho také vypadá.

I když z Budějovic odešli třeba zkušení Václav Nedorost nebo Petr Vampola, stále v jihočeském dresu zůstávají velká jména. Petr Kváča, Žiga Pavlin, Zdeněk Kutlák nebo Miloslav Čermák. Dravost v útoku si navíc Motor pojistil angažováním Lukáše Endála, který vířil ligové vody v loňské sezoně, kdy měl vyřízené střídavé starty z Havlíčkova Brodu.

Duel pro něj bude hodně pikantní. Hlavně proto, že loni vypomáhal právě Slavii a v minulosti za ni odehrál řadu skvělých zápasů. Stejně tak si proti bývalému celku zahrají Zdeněk Doležal, Žiga Pavlin či Miloslav Čermák.

Kdo se nakonec bude radovat? Favorit z jihu Čech, nebo dravé mládí z Edenu. Zápas začíná v Budvar Aréně v 17:30 a všichni věrní slávisté by měli být při tom.