Rozhodly rychlé góly, byli jsme opaření, řekl o Motoru Milan Antoš

13.09.2018, Martina Kramerová, Filip Kortus

Rozhodl nešťastný úvod, který zhatil veškeré šance na bodový zisk. Slávisté prohráli s Motorem 0:5 a po zápase museli žehrat především na počáteční sedmiminutovku, v níž nechali Jihočechy třikrát skórovat. Jejich výkon se sice následně zlepšil, na dobrý výsledek už to ale nestačilo. O klíčovém momentu pro vývoj duelu měl jasno i Milan Antoš. „Rozhodly rychlé góly. Motor do toho vlétl a my jen koukali,“ hodnotil mladý bek.

Byl by to jeden z mnoha typických faulů. Ale jen kdyby se neodehrál už v první minutě a domácí ho ihned nevyužili. Na časomíře totiž svítil údaj 00:39, když se Motor proti Slavii dostal do vedení. Po Veselého krosčeku dostali Jihočeši výhodou přesilové hry a tu po několika vteřinách beze zbytku využili.

“Opaření“ slávisté následně inkasovali ještě dvakrát. V 6. a 7. minutě se trefili exsešívaní Pavlin a Čermák a navýšili už na tříbrankové vedení. Právě tato pasáž duelu měla největší vliv na další vývoj duelu i konečný výsledek. „Rozhodly rychlé góly. Myslím, že Motor do toho vlétl daleko lépe než my. My jen koukali, jak do toho šli,“ řekl o špatném startu Antoš.

Zároveň přiznal, že pomyslnou vodou na soupeřův mlýn byly i nedovolené zákroky, kterých se slávisté dopouštěli. „Naše oslabení výsledek taky ovlivnila. Těmi fauly jsme soupeře dostali do hry a pak jsme se z toho těžko dostávali,“ uvažoval.

Po další ráně z hole Endála však přišlo zlepšení. Ve druhé části Pražané nedostali ani jeden gól a mohli bědovat jen nad svou koncovkou. Protivníka totiž přestříleli, v ani jedné z několika šancí ale nedokázali propasírovat kotouč do brány. Budějovičtí naopak ještě přidali pátý zásah.

„Na druhou třetinu jsme se i přes výsledek připravili dobře a hra se zlepšila,“ uvedla červenobílá jednaosmdesátka. A znovu dodala, že zásadní bylo dění v úvodní periodě. „Myslím, že rozhodla první třetina. Byli jsme jejich hrou hodně opaření a nebyli dostatečně připravení na vlastní fauly. Zbytek utkání už byl daleko lepší.“

Po smolném zápase na Motoru si teď budou chtít sešívaní vylepšit reputaci na domácím ledě proti Prostějovu. Opět je ale nečeká nic lehkého. „Musíme do toho jít víc koncentrovaně a věřím, že zápas zvládneme. Pro nás teď bude největší cíl, abychom doma urvali body a už žádné neztratili,“ uzavřel Antoš bojovně.