Historický první zápas proti Porubě. Prodloužíme bodovou sérii?

09.10.2018, Šimon Rogner

Sedm zápasů, šest výher a 19 bodů. Taková je bilance slávistických hokejistů, kteří po úvodních třech prohrách čekají necelý měsíc na přemožitele v základní hrací době. Prodloužit šňůru a přiblížit se čelu tabulky se sešívaní pokusí ve středečním duelu proti Porubě.

12. kolo: HC Slavia Praha vs. HC RT TORAX Poruba 2011

Hynek Kůdela (88,66 %)
Frýdek Místek - Slavia 5:6
Poruba - Jihlava 3:2 sn.

Už na sedm zápasů dokázali sešívaní hokejisté natáhnout svoji bodovou sérii, kterou začali po úvodních třech porážkách sezóny. Z těchto sedmi duelů šest vyhráli, naposledy v sobotu ve Frýdku-Místku.

Slávisté v utkání čtyřikrát vedli, ovšem výhru nakonec museli vybojovat. Poté, co domácí hokejisté třikrát v řadě dotáhli gólový náskok Pražanů, je ve 41. minutě poslal do vedení David Kofroň a poprvé ve střetnutí strhl vedení pro Frýdek-Místek.

To však svěřence Miloše Říhy nezlomilo, ve 46. minutě srovnal Denis Heldák a v 52. minutě znovu obrátil skóre utkání František Hrdinka. A ačkoliv Slezané o pět minut později zásluhou Jana Hladoníka srovnali, byl to nakonec Jiří Doležal, jenž doklepnutím do prázdné branky vyhrál Slavii důležité tři body.

„Utkání se hodnotí velice příjemně, protože jsme získali tři body. Kdybych tu hru rozfázoval, tak co se týká útočné činnosti, byli jsme rádi, že se nám dnes podařilo vstřelit víc branek. Zase co se týká obrany a hry, tam bylo spoustu chyb, a tomu se do příštích zápasů musíme vyvarovat,“ glosoval duel trenér Jan Srdínko.

Duel vyrovnaných – do Edenu dorazí Poruba

V rámci 12. kola Chance ligy zavítá na led červenobílých soupeř, který je na tom tabulkově výrazně lépe než Frýdek. Hokejisté Poruby, kteří do první ligy postoupili v loňském ročníku, si zatím vedou velmi dobře a s 19 body okupují pátou pozici.

Mají tak na kontě totožný počet bodů jako šestí slávisté, před nimiž jsou díky lepšímu skóre. I oni se můžou odrazit od dobré formy – minulé dva duely brali po výhrách v nájezdech a zvítězili ve třech z posledních čtyřech zápasů.

Naposledy HC RT TORAX porazili na domácím ledě po nájezdech Jihlavu. K výhře jim naplno pomohly hlavní hvězdy celku, zejména brankář Daniel Dolejš, který ze 49 střel Dukly pustil pouhé dva góly. Trefil se také nejlepší střelec Ostravanů Jan Hudeček. Pozor si sešívaní musí dávat rovněž na nejproduktivnějšího hráče Jakuba Iléše.

Pro oba týmy jde o první vzájemný zápas vůbec, takže v Edenu se ve středu bude psát historie. Kromě toho ale půjde o klíčové body a o přiblížení se čelu tabulky. Přijďte podpořit Slavii přímo na stadion, duel začíná v 18:00!