Miloš Říha: Výkonnost je dobrá. Ale musíme zlepšit výsledky proti papírově slabším

05.12.2018, Jakub Mezlík

Hokejisté Slavie mají za sebou polovinu soutěže. Po osmadvaceti odehraných zápasech jim patří devátá příčka se ztrátou dvou bodů na postup do play-off. Přečtěte si, jak uplynulou část hodnotí hlavní trenér sešívaného mužstva Miloš Říha.

 
 

Po polovině soutěže patří Slavii deváté místo. Jak jste spokojeni s takovým umístěním?
Jedna věc je tabulka, výsledky, druhá věc je projev, výkonnost hráčů, a tam si myslím, že spokojeni být můžeme. My jsme měli na přelomu první a druhé čtvrtiny hodně zraněných, to se projevilo na výsledích s Jihlavou a Přerovem, ale pak si myslím, že jsme odehráli výborný zápas proti Budějovicím, na což jsme navázali výhrou v Prostějově, nicméně výkony můžou působit nevyrovnaně. Výsledkově to tak určitě je, s tím souhlasím, na druhou stranu výkonem to tak úplně není. Odehráli jsme dobré zápasy například teď s Jihlavou, kde si nemyslím, že by nás soupeř, přestože je první, nějak přehrál. Třeba v průběhu druhé třetiny to bylo úplně obráceně, ale bohužel my jsme ten zápas v této fázi nerozhodli na svoji stranu.

Slavii se nevydařily poslední tři venkovní zápasy, inkasovali jste v nich celkem 17 gólů…
S tím nejsem spokojený. Přestože jsme v některých domácích zápasech hodně branek nastříleli, tak venku jsme dostali hodně gólů v Litoměřicích, v Porubě i v Benátkách, což se nám určitě stávat nemůže. Beru to tak, že se nám tyto tři zápasy nepovedly. I když jsme měli v určitých fázích tlak, nemůže se nám stávat, že budeme mít takové lehkovážné začátky. My odehrajeme výborné zápasy proti Budějovicím, Vsetínu, Jihlavě a pak přijde zápas s papírově slabším soupeřem a my nejsme celých šedesát minut stoprocentní. To se určitě musí změnit.

Často jsme v poslední době inkasovali také při vlastních přesilovkách, v Benátkách dokonce dvakrát během jedné. Čím si to vysvětlujete?
To jsou individuální chyby, které vyplynou ze situace. Přesilovky trénujeme, teď jsme v nich v posledních zápasech dali i nějaké góly, na druhou stranu při nich inkasovat, navíc za stavu 1:2 v Benátkách i proti Jihlavě, to je nemyslitelné. Ale stává se to třeba i v NHL a stalo se to bohužel i nám a ty zápasy to bohužel negativně ovlivnilo. Samozřejmě ti hráči tam mají své úkoly, ale pak přijde individuální chyba a těžko s tím můžeme něco udělat. Ti konkrétní hráči jsou si toho vědomi a my jim ty chyby ukazujeme, ale musím říct, že jsem v životě nezažil, že se během jedné přesilovky inkasují dva góly, tak jako se to stalo v Benátkách.

Jaká je aktuální situace se zraněnými hráči?
Šteiner zůstává na marodce, Valík začíná s tréninkem. Kohút už trénuje naplno a odehrál už i zápas za Letňany. Zranil se nám Tejral, který teď bude nějaký čas mimo hru, a otazník je nyní nad Doležalem. Navíc odchází Panna, který se vrací do Pardubic, takže to bude složité, protože jsme vlastně minus tři útočníci.

Po měsíční anabázi na Kobře se do sestavy vrátil Tomáš Šmerha, dá se říct, že mu druhá liga prospěla?
Vnímám u něj zlepšení hlavně v přístupu k tréninku, k zápasům, z mého pohledu mu to prospělo, ale musí to samozřejmě prokazovat až do konce sezony.

Za Letňany minulý týden poprvé nastoupili junioři Hradil s Brožem a byli hodně produktivní. Budou nyní dostávat ve druhé lize prostor?
Řešíme to ve spolupráci s juniorkou operativně na jednotlivé zápasy. V sobotu odehráli opravdu dobrý zápas a dali hodně branek. Tento týden hraje juniorka dva zápasy a Letňany dva zápasy, není možné, aby odehráli všechny čtyři, ale spolupráce funguje a bude fungovat.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"