Představujeme nejlepší mládežníky za měsíc listopad

11.12.2018, Jakub Mezlík

Slavia vybírá každý měsíc nejlepší hokejisty v mládežnických kategoriích 5.-8. třída. Za měsíc listopad byli oceněněni Tomáš Kotman, Artur Matějovský, Max Curran a Marton Nemes. Čtveřice hráčů obdržela od klubu hokejku a další drobné dárky, nyní vám přinášíme představení všech vítězů.

MARTON NEMES, 8. TŘÍDA

Jak vzpomínáš na svoje začátky - kdy a kde jsi začal s hokejem?
Začínal jsem bruslit ve čtyřech letech, a když mi bylo čtyři a půl, tak jsem začal hrát hokej. Můj táta mě bral na ligové zápasy, a tam se vždycky něco dělo. Bylo to rychlé a zabávné.

Jaký byl tvůj největší hokejový zážitek?
Největším zážitkem pro mě bylo, když jsem mohl jet do Quebecu na největší světový turnaj pro mladé hokejisty, Pee-wee.

Co pro tebe znamená Slavia?
Slavia mi dala šanci zlepšovat moje dovednosti a užívat si hokej v domácí atmosféře. Našel jsem tu spoustu kamarádů.

Na jakém postu hraješ a proč?
Hraju v útoku na levém křídle, protože mám rád střílení gólů.

Jaké máš svoje hokejové oblíbence?
Můj oblíbený hráč je Mitch Marner z Toronta, protože hraje velmi chytře.

MAXMILIAN CURRAN, 7. TŘÍDA

Jak vzpomínáš na svoje začátky?
Pamatuju si, když jsem se učil bruslit ještě bez hokejky a bez výstroje což mi nějak nevadilo, teprve když jsem na druhé půlce ledu viděl starší kluky, jak si hrajou s hokejkou a s pukem, tak jsem se vždycky naštval a jen jsem toužil, kdy už budu moct hrát s pukem taky. Jinak jsem s hokejem začal, když mi bylo šest let v klubu HC Kobra Praha.

Jaký byl tvůj největší hokejový zážitek?
Můj největší hokejový zážitek byl, když jsem dostal tu možnost zahrát si hokej spolu s týmem Slavie v Číně.

Co pro tebe znamená Slavia?
Na Slavii jsem teprve ani ne dva roky a už jsem tady jako doma, mimo týmu jsem si tu našel i skvělé kamarády s kterými si můžu jít kdykoli po tréninku zastřílet do střelnice nebo si zahrát stolní tenis atd.

Na jakém postu hraješ a proč?
Jsem útočník na pozici centra, na centrovi mám nejradši to, že se hýbu v podstatě po celém ledě a že můžu tvořit akce.

Jaké máš svoje hokejové oblíbence?
Ano mám, můj hokejový idol byl už od malinka Patrick Kane kvůli jeho technice hole a jeho nájezdům.

ARTUR MATĚJOVSKÝ, 6. TŘÍDA

Jak vzpomínáš na svoje začátky - kdy a kde jsi začal s hokejem?
Vzpomínám na to hodně dobře, začínal jsem s hokejem na Slavii.

Jaký byl tvůj největší hokejový zážitek?
Největší zážitek byl, když jsme byli na turnaji na Slovensku.

Co pro tebe znamená Slavia?
Slavia je pro mě nejlepší klub.

Na jakém postu hraješ a proč?
Hraju centra, mám nejraději, když můžu dávat hezké přihrávky.

Jaké máš svoje hokejové oblíbence?
Mám nejoblíbenější hokejisty třeba Davida Pastrňáka, Alexandra Ovečkina nebo Davida Krejčího.

TOMÁŠ KOTMAN, 5. TŘÍDA

Jak vzpomínáš na svoje začátky - kdy a kde jsi začal s hokejem?
S hokejem jsem začínal v Ústí nad Labem,když mi bylo 5 let. Už tehdy mi maminka říkala, že mám toho hodně společného s Ovečkinem - žluté tkaničky a málo zubů :)

Jaký byl tvůj největší hokejový zážitek?
Ve 3. třídě jsem dal hatrick proti Spartě.

Co pro tebe znamená Slavia?
Slavia pro mě představuje kamarády a jsem rád, že s nima můžu hrát.

Na jakém postu hraješ a proč?
Jsem obránce,nejvíc mě baví,že můžu z mé pozice rozjíždet hezké akce.

Jaké máš svoje hokejové oblíbence?
Johnny Gaudreau, ten je pro mě velkou motivací a chtěl bych umět to, co umí on, a Oliver Ekman-Larsson.