Přeruší Slavia sérii proher? Do Edenu přijede Prostějov

11.12.2018, Šimon Rogner

Hokejisté Slavie prohráli v pondělí čtvrtý zápas v řadě, rozhodně však nepodali v Českých Budějovicích špatný výkon. Následujícím soupeřem bude sešívaným další protivník z předních příček tabulky – Prostějov. Ten červenobílí na konci října porazili. Podaří se jim obrat favorita o body i tentokrát?

34. kolo: HC Slavia Praha vs. LHK Jestřábi Prostějov

Tomáš Štůrala (89,85 %)
České Budějovice – Slavia 4:1
Prostějov – Jihlava 2:4

Sešívaní to neměli v utkání proti Českým Budějovicím vůbec jednoduché, přesto rozhodně nepodali špatný výkon. Proti třetímu celku Chance ligy dokázali otevřít zásluhou útočníka Aleše Furcha skóre a domácí ve druhé třetině přestříleli 16:10, nakonec ovšem vezli domu porážku 1:4.

„Těžko se to hodnotí, výsledek neodpovídá průběhu utkání. Měli jsme slabší vstup do zápasu, v prvních pěti minutách nás gólman hodně podržel, potom se ale hra srovnala. Ve třetí třetině se obě strany přetahovaly, avšak domácí proměnili svou šanci a dali gól v přesilovce,“ hodnotil výkon červenobílých asistent trenéra Jan Srdínko.

Motor vstřelil rozdílovou branku v početní výhodě v 50. minutě, když se trefil Martin Novák. Od té doby slávisté prohrávali a museli dotahovat. „Otevřeli jsme hru a z toho pramenily chybičky. I když jsme v závěru dostali možnost početní výhody, zápas jsme už nezdramatizovali,“ dodal Srdínko.

Nejproduktivnější hráč ligy i venkovní bilance

Dalším soupeřem budou ve středu v podvečer hokejisté Prostějova. Ti jsou s 57 body na čtvrtém místě hned za Budějovicemi, takže červenobílí budou mít před sebou další nelehkou výzvu.

Marek Račuk zaznamenal v loňském ročníku ve 24 zápasech 21 bodů (10+11).

V kádru Jestřábů působí nejproduktivnější hráč celé Chance ligy Tomáš Divíšek, který si ve 31 duelech zapsal 41 bodů za 17 branek a 24 asistencí. Nebezpeční směrem dopředu budou rovněž Tomáš Nouza, sedmý nejproduktivnější první ligy, a exslávista Marek Račuk, jenž má rovněž na kontě 31 bodů.

Slavia už se moravskému soupeři v letošní sezóně dvakrát postavila – nejprve v půlce září prohrála na domácím ledě 1:3, na konci října však v Prostějově urvala cenné vítězství 6:3. Celkově zvítězil hostující tým v šesti posledních střetnutích v řadě.

Svěřenci Jiřího Vykoukala poslední utkání proti Jihlavě prohráli, předtím ale třikrát v řadě zvítězili a celkově brali výhru v devíti z posledních 12 zápasů. Za zmínku stojí také jejich bilance na venkovních kluzištích, kde jsou s 25 body třetím nejlepším mužstvem.

Do sestavy hostů se pro středeční střetnutí vrací Jan Starý, zatímco nejlepší střelec Prostějova Lukáš Žálčík zůstává s virovým onemocněním stále mimo sestavu. Sešívaným se postaví také posila ze Sparty Tomáš Pšenička a sedmnáctiletý zlínský Sebastian Fajkus.

Úvodní vhazování je na programu v 18:00. Pořiďte si vstupenky a podpořte slávisty přímo na stadiónu, případně sledujte online přenos.