Slávisty v národních týmech čekají turnaje ve Finsku

04.02.2019, Jakub Mezlík

Trojice slávistů si připíše v tomto týdnu další reprezentační starty. S výběrem národního týmu do 16 let odcestuje na Turnaj čtyř zemí do Finska Jakub Altrichter, ve stejné zemi čeká Turnaj pěti zemí i jeho starší kolegy z U19 Jana Štibingra a Jaroslava Brože.

TURNAJ PĚTI ZEMÍ, U19, Finsko (Turku)

Obránce Jan Štibingr letos absolvoval s U19 dvě reprezentační akce a zejména na turnaji World Junior A Challenge v Kanadě patřil k nejvýraznějším postávám týmu, který by měl tvořit základ pro novou dvacítku, jejímž vrcholem bude juniorské mistrovství světa na přelomu roku.

První ze dvou akcí, tři přípravné zápasy ve Finsku, absolvoval vedle Štibingra také útočník Jaroslav Brož. Společně jsou v nominaci na Turnaj pěti, který odehrají Češi ve finském Turku od středy do neděle a vedle domácího výběru se utkají ještě se Švédskem, Švýcarskem a Německem.

Do kádru reprezentační devatenáctky byl původně nominován také obránce Milan Antoš, ten má ale za sebou dlouhodobější zranění a ještě se nezapojil do zápasového tempa, proto s výběrem trenéra Bruka do Finska nejede.

středa 6. února 2019
19:00 Česko vs Finsko
čtvrtek 7. února 2019
15:30 Česko vs Švédsko
pátek 8. února 2019
19:00 Česko vs Švýcarsko
neděle 10. února 2019
17:30 Česko vs Německo

TURNAJ ČTYŘ ZEMÍ, U16, Finsko (Mikkeli, Pieksämäki)

Další akce s reprezentační šestnáctkou čeká na patnáctiletého Jakuba Altrichtera. Útočník dorostu, který nakoukl na osm zápasů už také do juniorské soutěže, se naposled představil ve výběru trenéra Hakena na konci ledna v přípravném utkání proti Slovensku. Turnaj čtyř zemí čeká národní tým do šestnácti let od pátku do neděle ve finských městech Mikkeli a Pieksämäki. Soupeři nejmladšího reprezentačního výběru budou Finsko, Švédsko a Rusko.

pátek 8. února 2019
19:00 Česko vs Finsko