Dát gól za áčko je něco neskutečného, hlásí Robin Všetečka

08.02.2019, Jakub Mezlík

Osmnáctiletý útočník Robin Všetečka je vůbec nejmladším hráčem, který letos nastoupil v sešívaném A-týmu. V Chance lize dosud nasbíral šest startů a při tom posledním se dokázal i premiérově bodově prosadit.

Na nevydařený zápas na ledě Ústí nad Labem by slávisté sice nejraději zapomněli, přesto se mezi nimi najde jeden, který si ho bude pamatovat navždy. Robin Všetečka nejprve v první třetině vyslal Šmerhu do úniku a připsal si první bod mezi seniory, ve třetí dvacetiminutovce pak sám v přesilovce skóroval.

„Byl to úžasný pocit, dát gól za áčko je něco neskutečného. Jsem moc rád, že se mi to povedlo už v letošní sezoně,“ neskrývá nadšení Všetečka. Radost mu nezkazil ani fakt, že rozhodčí nejprve označili jako střelce gólu obránce Hrdinku, a tak to i zaznělo z úst domácího hlasatele. „Popravdě jsem měl takovou radost, že jsem ani nezaregistroval, že to připsali Fandovi,“ vypráví.

Mladého forvarda za svoji trefu brzy čeká také příspěvek do klubové kasy, pokladník se ale ještě nepřihlásil a sám ještě netuší, kolik bude muset zaplatit. „Vůbec zatím nevím, ale asi to levné úplně nebude,“ směje se Všetečka, který se postupně otrkává mezi muži. „Je to pro mě obrovská zkušenost, chlapský hokej je úplně jiný než juniorský. Je to o dost rychlejší a tvrdší,“ popisuje.

Zatímco v áčku vítá každý start, v juniorce patří Všetečka mezi tahouny mužstva a s pětadvaceti góly je dokonce osmým nejlepším střelcem celé juniorské extraligy. V ní aktuálně probíhá druhá fáze, kde se bojuje o nasazení do skupin, které teprve určí postupující do play-off.

„Není to teď tak úplně důležité, ale určitě je dobré umístit se na lepším místě, abychom pak nedostali ty nejsilnější soupeře. Ale i když jsou lepší a horší týmy, tak každý v té soutěži má svoje kvality,“ popisuje Všetečka, jehož cíle se slávistickou juniorkou jsou jasné. „Určitě chceme postoupit do play-off a pak postupovat dále a třeba ten titul by byl hezký,“ uzavírá.