Slávisté v reprezentačních výběrech bodovali

10.02.2019, Jakub Mezlík

Tři slávističtí mladíci absolvovali v uplynulém týdnu mezinárodní turnaje s národními týmy a všichni se dokázali prosadit. Útočník kategorie U16 Jakub Altrichter si připsal premiérovou trefu v reprezentačním dresu, Jaroslav Brož a Jan Štibingr bodovali ve výběru U19.

Reprezentační devatenáctka absolvovala Turnaj pěti zemí ve finském Turku. Ve výběru, který by měl tvořit základ pro budoucí dvacítku, jejímž vrcholem bude na přelomu roku juniorské mistrovství světa, se představili i dva slávisté ročníku 2000 – obránce Jan Štibingr a útočník Jaroslav Brož (původně nominovaný Milan Antoš se kvůli dlouhodobějšímu zranění nemohl zúčastnit).

Čeští mladíci obsadili v turnaji druhou pozici za suverénním Švédskem. Hokejisté Tre Kronor vyhráli všechna čtyři utkání, český výběr porazili 5:3. Bodově se v tomto utkání dokázal prosadit i Štibingr, jehož střelu od modré tečoval do sítě Sklenář. Brož se zase ukázal proti Švýcarům, gólem a asistencí pomohl k vítězství 4:3. S domácím výběrem Češi prohráli 3:4 po prodloužení, Němce porazili 3:2.

Členem nejmladšího národního mužstva byl útočník ročníku 2003 Jakub Altrichter, s reprezentačním výběrem do 16 let se představil na Turnaji čtyř zemí rovněž ve Finsku. Mladý slávista zaznamenal v zápase proti Švédům svůj premiérový gól za Českou republiku a přispěl k výhře 7:6 po prodloužení.

Bohužel se jednalo o jediné české vítězství na turnaji a svěřenci trenéra Hakena skončili poslední. Šestnáctka prohrála úvodní zápas proti Finsku 1:3 a na závěr padla těsně také s Ruskem 2:3. Turnaj vyhráli Švédové, kteří ztratili body pouze s naším výběrem.