Představujeme nejlepší mládežníky za měsíc leden

13.02.2019, Jakub Mezlík

Slavia vybírá každý měsíc nejlepší hokejisty v mládežnických kategoriích 5.-8. třída. Za měsíc prosinec byli oceněněni Václav Hřídel, Karel Sander, Tomáš Lorenz a Miloš Routa. Čtveřice hráčů obdržela od klubu hokejku a další drobné dárky, nyní vám přinášíme představení všech vítězů.

VÁCLAV HŘÍDEL, 8. TŘÍDA

Jak vzpomínáš na svoje začátky - kdy a kde jsi začal s hokejem?
S hokejem jsem začal na Slavii ve čtyřech letech. Od šesti let jsem trénoval se starším ročníkem a v devíti jsem se vrátil ke svému ročníku.

Jaký byl tvůj největší hokejový zážitek?
Největší zážitek byl určitě zájezd do Číny.

Co pro tebe znamená Slavia?
Na Slavii jsem už od dětství a trávím tu většinu týdne, takže skoro jako druhý domov.

Na jakém postu hraješ a proč?
Většinou hraju na pravém křídle a bude to nejspší proto, že jsem rychlý. Ale občas si zahraju i v obraně.

Jaké máš svoje hokejové oblíbence?
Upřímně asi nemám žádného oblíbence, spíše se snažím pochytit to nejlepší z jejich hry.

KAREL SANDER, 7. TŘÍDA

Jak vzpomínáš na svoje začátky - kdy a kde jsi začal s hokejem?
Začal jsem na Slavii s hrazdičkou ve třech a půl letech, pak mě začaly bavit tréninky.

Jaký byl tvůj největší hokejový zážitek?
Mezinárodní turnaj Miroslava Šatana v Bratislavě.

Co pro tebe znamená Slavia?
Druhý domov. Spoluhráče beru jako bratry.

Na jakém postu hraješ a proč?
Na křídlech v útoku, protože rád dám nebo nahraju na gól.

Jaké máš svoje hokejové oblíbence?
Connor McDavid, Auston Matthews, Filip Forsberg, David Pastrňák, protože jsou rychlí a zároveň hrají chytře.

TOMÁŠ LORENZ, 6. TŘÍDA

Jak vzpomínáš na svoje začátky - kdy a kde jsi začal s hokejem?
S hokejem jsem začal ve třech letech, ale v podstatě jen proto, že učit se bruslit jsem mohl již takhle malý. Rodiče mě totiž původně chtěli dát na bojové sporty, abych byl někdo jako "Bruce Lee", ale trenéři bojových sportů takhle malé “Brusleeky” nebrali…… tak bruslím - a jsem za to rád.

Jaký byl tvůj největší hokejový zážitek?
Když jsem byl na finále MS 2015 v O2 areně (Kanada - Rusko).

Co pro tebe znamená Slavia?
Místo, kde jsem strávil polovinu života, zatím co bych si býval válel šunky doma na gauči a hrál hry na počítači a čuměl na youtubery. Miluju hokej, a hokej, to je pro mě Slavia.

Na jakém postu hraješ a proč?
Obránce, protože na led chodím rád zadními vrátky.

Paul Coffee

MILOŠ ROUTA, 5. TŘÍDA

Jak vzpomínáš na svoje začátky - kdy a kde jsi začal s hokejem?
S hokejem jsem začal v pěti letech na Slavii, protože tam hrál můj starší brácha. Pamatuji si, jak jsem se díval na jeho zápas a brácha dal pět gólů. Od té doby jsem chtěl taky hrát hokej.

Jaký byl tvůj největší hokejový zážitek?
Můj největší hokejový zážitek byl turnaj ve Švýcarsku, který jsme vyhráli.

Co pro tebe znamená Slavia?
Slavii jsem fandil od malička, protože část naší rodiny dělala jiný sport za Slavii. Slavia je pro mě místo, kde můžu hrát svůj milovaný sport.

Na jakém postu hraješ a proč?
Hraju zatím všechny posty a to mě baví nejvíc. Nejraději mám, když během jednoho zápasu střídám post obránce a útočníka.

Jaké máš svoje hokejové oblíbence?
Můj hokejový oblíbenec je Jakub Voráček, ale mým velkým vzorem jsou i moji rodiče, kteří umí spoustu sportů, samozřejmě brácha, a také jeden můj příbuzný, který se stal mistrem světa v házené.