František Pomahač slaví 50. narozeniny

11.03.2019, Jakub Mezlík

Bývalý brankář František Pomahač, který byl v roce 1994 jako člen kádru u postupu sešívaných do extraligy, slaví v pondělí 11. března významné životní jubileum. Slavia přeje vše nejlepší, hodně zdraví a úspěchů v hokejovém i osobním životě!

František Pomahač působí v současnosti v klubu jako sekretář mládeže a zároveň společně s Tomášem Kucharčíkem trénuje pátou třídu. Jako brankář se naposledy fanouškům představil v listopadu, kdy oblékl výstroj během Posledního derby Pavla Kolaříka.

Pomahač oblékal sešívaný dres již od dětství. „Na Slavii mě přivedl můj táta, když si přečetl, že se otvírá zimní stadion,“ vzpomínal na své začátky v rozhovoru pro slávistický web. „Při trénincích jsme hráli různé hry a já se cpal do branky, tak mi to zůstalo."

Slavia mu rychle přirostla k srdci a v klubu se pohybuje dodnes. „Můj táta i děda byli slávisté. Člověk si k tomu vybuduje vztah,“ vysvětluje. V Edenu inicioval mimo jiné mládežnickou stěnu slávy, vybudování centra mládeže či rozcvičovny. Zároveň působí jako zástupce ředitelky na základní škole Eden, která úzce spolupracuje s naším hokejovým klubem.

Přejeme vše nejlepší!