Ondráček: Do každé sezony jdu s cílem, aby byla lepší než ta předchozí

08.04.2019, Jakub Mezlík

Jedenatřicetiletý Martin Ondráček má pověst pracovitého hráče a poctivého bojovníka. V uplynulé sezoně ukázal i své ofenzivní schopnosti a zařadil se mezi nejproduktivnější hráče týmu. S 11 góly a 18 asistencemi prožil jeden ze svých nejlepších ročníků a vysloužil si kontrakt i pro nadcházející sezonu.

Martine, dohodli jste se s vedením klubu na nové smlouvě, bylo pro tebe prioritou zůstat na Slavii?
Rozhodně. I když jsem měl některé nabídky z jiných klubů, tak Slavia pro mě byla prvořadá volba a jsem rád, že jsem se tady domluvil a zůstanu tady i pro příští sezonu.

Tobě osobně se minulá sezona vydařila, patřil jsi k nejproduktivnějším hráčům týmu, Slavia ale skončila až na 11. místě. Jak bys uplynulý ročník zhodnotil?
Těžko se to hodnotí. Vzhledem k tomu, že jsme se nedostali s týmem do play-off, tak se nemůžeme bavit o nějakém úspěchu, spíše naopak. Na druhou stranu dostalo šanci plno nových mladých kluků a myslím si, že jsme nehráli tak špatný hokej. Ale byl to neúspěch.

Přečtěte si:

S jakými očekáváním tedy půjdete do nové sezony?
Určitě se musíme dostat do play-off. Slavia si ani jiné cíle než play-off dávat nemůže.

A jaké cíle si dáváš ty osobně?
Každá sezona musí být lepší než ta předchozí, to si vždy říkám a snažím se k tomu tak přistupovat. Udělám pro to všechno. Myslím si, že se ode mě bude očekávat, abych byl jeden z tahounů týmu a já se budu snažit roli, kterou mi trenéři určí, naplnit a být pro tým co nejplatnější.

Než začne letní příprava, čeká vás ještě pár týdnů volna. Jak ho trávíš?
Teď jsem si dal měsíc volno, potřeboval jsem se dát trochu dohromady. Ale už mám chuť začít trénovat zase na novou sezonu, aby byla lepší. Už se na to těším.