Když si plníte svoje úkoly, tak se vám to vrátí, říká Doležal o své nejproduktivnější sezoně

09.04.2019, Jakub Mezlík

Slávistický odchovanec Jiří Doležal má za sebou nejproduktivnější sezonu v kariéře. Ve svých třiatřiceti letech se mu poprvé povedlo dosáhnout na metu třiceti kanadských bodů, navíc se mu vyhýbala zranění, která ho v minulých letech často trápila. Nyní podepsal ve Slavii novou smlouvu a pokusí se navázat na své výkony i v následujícím ročníku.

 
 

Jirko, jak probíhala jednání o nové smlouvě?
Už po skončení sezony jsem rovnou řekl, že bych tady rád zůstal a pokračoval. Sedli jsme si a poměrně rychle jsme se domluvili. Musím říct, že se těším na další spolupráci a doufám, že zlepšíme výkony oproti loňské sezoně a dostaneme se do play-off.

Přečtěte si:

Když se za uplynulým ročníkem ohlédneme, jak ho hodnotíš?
Herně to nebylo úplně špatné, začátek nasvědčoval tomu, že bychom mohli hrát na lepších pozicích. Je škoda, že jsme ve třetí čtvrtině ztratili dost bodů, které nám pak chyběly. Kdybychom ty zápasy neztratili na konci nebo v prodlouženích, tak jsme se do play-off dostali.

Na druhou stranu v týmu bylo hodně mladých hráčů…
Myslím si, že to pro ně byla dobrá škola, pro většinu to byla první sezona, vyzkoušeli si to. Samozřejmě jsme chtěli hrát co nejdéle, to zakončení je takové nepříjemné, když se nedostanete do play-off. To je pak úplně jiná soutěž, mladí kluci mohli získat další zkušenosti.

Ty osobně jsi ale prožil nejproduktivnější sezonu v kariéře. Čím si to vysvětluješ?
Celý rok jsem se cítil dobře fyzicky a až na pár maličkostí se mi vyhýbala zranění. To už jsem si snad vybral v minulosti. Dostával jsem také hodně prostoru na ledě, i v přesilovkách, které jsem dříve moc nehrával. Dařilo se nám i v lajně, každý jsme si plnili svoje úkoly a ono se to potom vrátilo. Těší mě to a jsem rád, že jsem mohl pomoci i týmu. Teď se budu snažit připravit ještě o něco lépe na další sezonu a pokusit se navázat na tu předešlou.

Kvůli brzkému konci máte letos dlouhou pauzu. Už se těšíš na letní přípravu?
Pauza je snad nejdelší, co jsem kdy měl, skončili jsme fakt hrozně brzo. Mně letní příprava nikdy nějak nevadila, takže už se na to celkem těším. Na ten hokejový život, na kluky do šatny.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"