Čtyři slávisté v reprezentaci U19, Všetečka dal první gól

14.04.2019, Jakub Mezlík

Čtyři slávisté reprezentovali Českou republiku na Turnaji čtyř zemí kategorie U19 ve slovenských Piešťanech. Robin Všetečka se představil poprvé v kariéře v národním týmu a dokázal se prosadit i střelecky, když pěkným gólem přispěl k vítězství nad domácím výběrem. V kategorii U16 reprezentoval Slavii na turnaji v Rusku Jakub Altrichter.

Trenér David Bruk nejprve zařadil do výběru tři slávisty, obránce Jana Štibingra a Milana Antoše a útočníka Jaroslava Brože. Někteří původně nominovaní hráči se ale omluvili a kádr doplnil i Robin Všetečka.

Hráči ročníku 2000 se představili na Turnaji čtyř zemí postupně proti Finům, Rusům a domácím Slovákům. Úvodní přestřelku, do níž nestihl nastoupit kvůli maturitě bek Štibingr, zvládli lépe hráči Suomi a český výběr nakonec prohrál 4:6.

Ve druhém utkání držela naše reprezentace polovinu zápasu nerozhodný výsledek proti favorizovanému Rusku, pak ale sborná zabrala a nasázela Čechům šest branek. Štibingr byl vyhlášen hráčem zápasu a jeho přinos ocenil po zápase i trenér Bruk. "Pomohl nám, hrál velmi dobře a byl to náš nejlepší obránce na ledě," řekl kouč v rozhovoru pro hokej.cz

Ve souboji o třetí místo na turnaji pak český výběr přetlačil domácí Slováky. Na vítězství 3:1 se podílel svoji premiérovou reprezentační trefou na svém prvním turnaji Robin Všetečka, který si vzal puk na vlastní modré čáře, protáhl se kolem slovenského obránce a elegantně zakončil. Štibingr si připsal v zápase asistenci a velmi aktivní byl i Brož, ten se ale nakonec do statistik nezapsal.

Útočník Jakub Altrichter nastoupil za reprezentační šestnáctku na Turnaji čtyř zemí v ruském Almeťjevsku. Nejmladší národní výběr obsadil v silné konkurenci také třetí místo, když po úvodních porážkách se Švédskem a domácím Ruskem uspěl v neděli proti Finsku.

Svěřenci trenéra Petra Hakena dali na turnaji celkem dvanáct branek, slávistický forvard Altrichter, který se letos v nominaci kategorie U16 objevoval pravidelně, tentokrát mezi českými střelci nefiguroval.