Gólman Dominik Šorf si vybojoval novou smlouvu

29.04.2019, Jakub Mezlík

I když do minulého ročníku nevstupoval jako brankář číslo 1 ani 2, nakonec odchytal Dominik Šorf největší porci minut mezi sešívanými gólmany. A nevedl si špatně. Díky výkonům, které podával ve své první profesionální sezoně, si vybojoval ve Slavii další kontrakt.

Potvrzená jména na novou sezonu

Jedenadvacetiletý Šorf prošel ve Slavii všemi mládežnickými kategoriemi a po úspěšné sezoně v juniorce dostal šanci i v sešívaném A-týmu. V premiérovém ročníku odchytal 25 zápasů s úspěšností zákroků 89,9% a průměrem obdržených branek 3,15 na zápas.

„Dominik je mladý brankář, který udělal velký progres, a já věřím, že pokud bude poctivě pracovat, tak bude příští sezonu ještě lepší," říká trenér gólmanů Roman Málek.

„Musím říct, že jsme nečekali, že bude mít v první sezoně v mužích takovou výkonnost, vedl si velice dobře. Měl výborné období i horší, ale je rozhodně na čem stavět. O místo si řekl a bylo by špatné, kdybychom mu nedali šanci pokračovat,“ tvrdí hlavní trenér Miloš Říha.

„Dominik na sobě maká, mám od trenéra brankářů informace, jakým způsobem pracuje a chytá. Má to ve svých rukách, záleží na něm, jak se s tím popere,“ dodává sportovní manažer Jiří Veber.

Šorf se zapojí společně s týmem do letní přípravy, která startuje ve čtvrtek 2. května na zimním stadionu v Edenu. V nejbližší době přineseme na webu také rozhovor s mladým brankářem.