Loni ho přibrzdilo zranění kolene, teď bojuje David Šteiner o místo v týmu

07.05.2019, Martin Kamenik

Začátek května znamenal pro sešívané hokejisty návrat zpět do těžké dřiny. Odstartovala totiž suchá letní příprava, u většiny nepříliš oblíbená, ale naprosto nezbytná. Jinak tomu nebylo ani u Davida Šteinera, který by se rád natrvalo usadil ve slávistickém A-týmu.

 
 

Uplynulá sezona začala u Šteinera podle plánu, vše ale narušilo vážné zranění kolene, které ho na nějaký čas vyřadilo ze hry. „Byl jsem rád za to, kolik jsem vloni dostával prostoru, ale po tom zranění na konci října jsem chyběl víc než dva měsíce a nastoupil jsem až v lednu. To mě trochu limitovalo, jinak by odehraných zápasů mohlo být více. Ale jinak jsem na Slavii spokojený a doufám, že se dostanu do týmu a bude to v nadcházející sezóně ještě lepší,“ přeje si mladý forvard.

V nastalé situaci po prodělaných zdravotních problémech není pro hráče jednoduché se vrátit zpět do plného zápasového zatížení. Na tento případ je ale Slavia také připravena. Fungující spolupráce s pražskou Kobrou skýtá mladým hráčům a hokejistům po zranění prostor k rozehrání. „Určitě je to tak. Já už jsem na Kobře působil v juniorech, kdy jsem tam chodil hrát druhou ligu, takže si myslím, že to docela pomáhá a pomůže to hlavně v sebevědomí,“ souhlasí útočník, který zapsal v uplynulé sezóně jedenáct kanadských bodů.

Působení v druholigovém celku je pro Šteinera ještě příjemnější, jelikož za celek z Braníka nastupuje jeho starší bratr Dominik. „Zahrát si s bratrem v jednom týmu je samozřejmě super, bylo by to ještě lepší, kdyby se to povedlo tady na Slavii, ale jsem rád, že jsem s ním mohl nastoupit, protože máme výborný vztah a vzájemně se doplňujeme,“ vysvětluje sešívaná třináctka.

Právě s bratrem Dominikem, obráncem pražské Kobry a odchovancem slávistického hokeje, plánuje sledovat nadcházející mistrovství světa v hokeji. „Chodíme se každý rok docela často dívat někam na plátno na promítání,“ říká Šteiner, který by uvítal co nejlepší výsledek české reprezentace a bude jí držet na šampionátu palce.

Jelikož jsou sešívaní teprve na samém počátku letní příravy, Šteiner letní dovolenou ještě naplánovanou nemá. „Přemýšleli jsme s klukama, že bychom si udělali nějaký výlet, ale na tom se budeme muset ještě domluvit, mimo to bych chtěl možná také k moři, ale uvidíme,“ dodává na závěr dvacetiletý útočník.

Názory FB uživatelů

 

Partneři
 


© 2001-2019 HC Slavia Praha & eSports.cz, s.r.o. | RSS kanál

Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno.
Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www.hc-slavia.cz

Hubnutí s fitness | Olympiáda dětí a mládeže


"