Chance liga se bude hrát novým systémem

09.05.2019, Jakub Mezlík

Výkonný výbor Českého hokeje rozhodl o nové podobě systému Chance ligy pro sezonu 2019/20. Oproti loňsku přibydou dva zápasy, vrací se předkolo a o vítězi ligy a postupujícím do extraligy rozhodne finálová série play-off.

Zásadní změnou je také rozdělení týmů na dvě skupiny po třiceti odehraných zápasech. V první části bude hrát každý s každým systémem doma - venku, po rozdělení se pak utkají čtyřkolově týmy umístěné na 1. - 8. místě a stejným způsobem celky na 9. - 16. místě.

Do čtvrtfinále postupují přímo mužstva, která se po 58 kolech umístí na 1. - 6. místě. Týmy, které obsadí 7. - 10. příčku, budou hrát předkolo. Do něj tak mají šanci postoupit dva kluby ze spodní části.

Z druhé nejvyšší soutěže se podobně jako v předchozích letech ani letos nesestupuje. Nováčky soutěže jsou Sokolov, který si vybojoval postup ze 2. ligy, a Chomutov, jenž spadl do Chance ligy po neúspěšné baráži.