24. říjen
Slavia Benátky
18:00
26. říjen
Litoměřice Slavia
17:00
VSTUPENKY
Permanentky Informace o vstupenkách Vstupenky online
A-TÝM
18. června 2019

Miloš Říha odpověděl na dotazy fanoušků

Trenér Miloš Říha odpověděl na dotazy, které zaslali fanoušci v uplynulém období prostřednictvím formuláře na webu. Přečtěte si jeho odpovědi v následujícím článku, další dotaz můžete položit ZDE. Trenér pravidelně odpovídá v přibližně měsíčních intervalech.

Jak probíhá koučing během zápasů, co vše lze od hráče čekat? (dotaz položil: Jakub Lochman)
Mužstvo by mělo vycházet ze svojí taktiky, kterou má nastavenou, to je poměrně složitý proces. Abychom to nastínili, tak obranná fáze hry z hlediska systematiky začíná v útočném pásmu, pak je obrana středního pásma, obranné modré čáry a obrana obranného pásma, a to jak při hře pět na pět, tak v početních nevýhodách čtyři na pět, tři na pět, tři na čtyři. A podobné je to pak samozřejmě do útoku. S tím dále souvisejí buly ve všech pásmech a různé další herní situace. Až si mužstvo postaví svoji taktiku, tak musíte také číst soupeře, to znamená přečíst jejich taktiku, najít tam mezery, připravit se na ně a něčím je překvapit. To vše si musíte připravit před zápasem a mužstvo musí vědět s čím do toho utkání jde.

Koučing jako takový pak reaguje na vývoj zápasu, který přináši spoustu proměn. Změna skóre, vedete, prohráváte, soupeř změní taktiku, jste vylučovaní a tak dále. A pak je to také o střídání a nasazování hráčů. Když jsou nějaké klíčové momenty, tak by měli hrát ti, kteří v tom daném zápase mají nejlepší formu. Můžete využít komerční přestávky nebo oddechový čas k poradám, ke změnám, k povzbuzení mužstva. Rozbor hry a plán na další třetinu probíhá i o přestávce v kabině. Nějaká část je tam věnovaná taktice, řekneme si, co plníme dobře, co naopak ne, na co bychom měli reagovat z hlediska hry soupeře.

K čemu slouží pro trenéra předzápasové rozbruslení? (dotaz položil: Jakub Lochman)
Jednak se může podívat na to, jak vypadá vaše mužstvo a jak je připraveno do zápasu. Někdy vidíte, že to není optimální, někdy vidíte, že vaše mužstvo má chuť větší. Pak se také může podívat na soupeře, jaké má složení, jaké má útoky, jak vypadá jeho brankář a další drobnosti. Ale rozbruslení slouží především pro hráče, aby se připravili na výkon do zápasu.

Plánujete nějaký speciální trénink na prodloužení? V minulé sezoně Slavia vyhrála jediné a 12 prohrála, což je nejhorší výsledek z celé ligy. (dotaz položil: Ladislav)
My jsme prodloužení trénovali i v minulé sezoně. Zpočátku se nám je nedařilo hrát dobře, ve druhé polovině už jsme je z mého pohledu hráli lépe a měli jsme v nich i více ze hry, ale hodněkrát to rozhodla početní nevýhoda nebo až potom nájezdy. Hra tři na tři je specifická, těžká situace a většinou v ní rozhoduje hokejová kvalita. Pokud máte zkušenější, hokejovější hráče, tak máte samozřejmě výhodu. My jsme v průběhu loňské sezony kádr doplnili a pak se náš herní projev zlepšil, ale samozřejmě souhlasím s tím, že taková bilance je špatná a věřím, že se to opakovat nebude.

Kdo přijde do Slavie z ciziny kromě arménského hokejisty? (dotaz položil: Alechandro)
V první řadě bych chtěl říct, že tenhle hráč je u nás v tuto chvíli na zkoušku. A nemyslím si, že bychom vzhledem k situaci, kterou již nastínil majitel v rozhovoru, plánovali nějaké posílení mužstva. Není to teď aktuální, proto se ani nebavíme o žádných zahraničních hráčích.

Autor Jakub Mezlík
Nepřehlédněte
MLÁDEŽ 23.10.2019

Představujeme nejlepší mládežníky za září 2019

Slavia i v této sezoně oceňuje každý měsíc nejlepší hráče v mládežnických kategoriích. Osm nejúspěšnějších hokejistů od deváté po druhou třídu se vám nyní představuje v krátkých rozhovorech.

Číst více
SESTŘIHY 22.10.2019

Sestřih zápasu: Ústí - Slavia 2:4

Podívejte se na sestřih gólových okamžiků ze zápasu 16. kola Chance ligy mezi Ústí nad Labem a Slavií. Sešívaní zvítězili 4:2 a připsali si třetí výhru v řadě.

Přehrát video
FANOUŠCI 21.10.2019

Slavia pořádá o víkendech veřejné bruslení v Edenu

Přijďte si zabruslit ve vybraných dnech v průběhu sezony do Edenu! Aktuálně jsou vypsané tři sobotní termíny, o dalších budeme informovat vždy prostřednictvím našeho webu.

Číst více
MLÁDEŽ 22.10.2019

Shrnutí mládeže: Dominantní sedmáci nebo druhá výhra juniorky

V posledním týdnu zažily slávistické mládežnické týmy poměrně úspěšné období. Junioři porazili Mladou Boleslav a připsali si druhou výhru v sezoně, dorost se v klidu drží na postupových příčkách do ...

Číst více